به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، قرمز شدن پیراهن اول پرسپولیس بر می گردد به حضور آلن راجرز به عنوان سرمربی پرسپولیس. راجرز سابقه بازی در کریستال پالاس لندن را داشت اما اصالتاً دلبسته و طرفدار آرسنال بود و با حضورش در پرسپولیس لباس مشابه آرسنال را برای پرسپولیس طراحی کرد. پیراهن قرمز با آستین‌های سفید و با شورت سفید و جوراب قرمز.

چگونه پرسپولیسی‌ها قرمزپوش شدند؟

به سرعت این تقابل رنگ قرمز و آبی به سکوها هم کشیده شد و طرفداران دو تیم به قرمز بودن یا آبی بودن خود می‌نازیدند.
حالا برسیم به این عکس. مربوط به سال ۱۳۵۱٫ عکسی که در دنیای ورزش منتشر شده و در آن علی پروین ستاره متعصب پرسپولیس بنا به دلایلی نامعلوم پیراهن آبی تاج را پوشیده است. روایت است که این حرکت پروین با واکنش شدید کاپیتان آن زمان پرسپولیس یعنی همایون بهزادی روبه رو شد و از آن پس دیگر پرسپولیسی ها با رنگ پیراهن خود شیطنت نکردند.
 
 چگونه پرسپولیسی‌ها قرمزپوش شدند؟

برخی از دیگر ستاره های این عکس بازیگوشانه را می توانیم تشخیص دهیم: صفر ایرانپاک، مسعود مژدهی، حسین کازرانی، علی مناجاتی، عزت‌الله جانملکی،‌ داوود میرطوسی و …
جالب است بدانید که پرسپولیس به جز رنگ قرمز و گاهی رنگ سفید، فقط یک بار پیراهن زرد و سبز هم پوشیده است ! وقتی در سال ۶۸ میزبان تراکتورسازی بود و مقابل اصرار میهمان برا ی استفاده از پیراهن  قرمز، چون پیراهن دوم خودرا به همراه نداشتند مجبورشدند به ابتکار مسئول تدارکات خود با پیراهن زرد و سبز تیم منتخب تهران جلوی تراکتورسازی صف بکشند!

منبع خبر: http://banker.ir/news/166795/چرا-پرسپولیسی‌ها-قرمز-می-پوشند؟-عکس