پایگاه خبری معدن نیوز- هیأت اتریشی متشکل از یک گروه ۵ نفره و یک گروه از دانشگاه شهید باهنر کرمان به همراه معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از معدن کرومیت شرکت معدنکاری امین یار در شهرستان فاریاب بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: هدف از بازدید این هیأت، آشنایی با ظرفیت‌های معدنی کرومیت جنوب کرمان به منظور بهره‌وری از فناوری‌های نوین در زمینه اکتشاف و استخراج و فرآوری مواد معدنی و جهت احداث کارخانه فروکروم در منطقه بود.
محمدرضا مقبلی افزود: با توجه به وجود ۷۰ درصد کرومیت استخراجی کشور از جنوب کرمان (به عنوان قطب کرومیت کشور) با حجمی بالغ بر استخراج سالیانه بیش از ۲۲۰ هزار تن و ارسال آن به کشورهای آسیایی و اروپایی، با احداث این کارخانه علاوه بر جلوگیری از خام فروشی منابع داخلی، منابع کرومیت کشورهای دیگر هم خریداری خواهد شد.
وی افزود: در نتیجه این بازدید، تفاهمنامه‌ای بین دانشگاه باهنر کرمان، شرکت معدنکاری امین یار و دانشگاه مونتان اتریش جهت احداث یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه‌های فروکروم در شهرستان فاریاب امضاء شد.
مدیرعامل شرکت معدنکاری امین یار نیز گفت: این معدن یکی از بزرگترین معادن کرومیت کشور است که سالانه ۷۰ هزار تن کرومیت از این معدن استخراج می‌شود.
مشاور رییس‌جمهوری و معاون امور بین‌الملل دانشگاه مونتان اتریش که از دیدن ذخایر عظیم کرومیت منطقه شگفت زده شده بود گفت: با توجه به ذخیره بالای معدن تمایل داریم هرچه سریعتر همکاری دو کشور انجام شود.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17636