به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، امرو نمادهای باز گروه خودرویی مانند زامیاد بدلیل اخبار منتشره از وضعیت دو هلدینگ خودروساز کشور با صف خرید همراه بودند. نمادهای بانکی نیز که عمدتا مجامع آنها به تنفس خورد امروز در بازار غایب بودند. با این همه همچنان گروه تولیدکنندگان سنگ آهن صف خرید خود را حفظ کردند و توانستند جو بهتری را به بازار بدهند. بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب در نمادهای ملی صنایع مس و زامیاد بود. شاخص کل در پایان معاملات با ۴۲۰ واحد افزایش به عدد ۷۴٫۹۳۴ واحد رسید که رشد بسیار خوبی بود. بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل مربوط به شرکت ملی مس ایران  با ۱۱۸ واحد و  بیشترین تأثیر منفی هم مربوط به هلدینگ خلیج فارس با ۴۹ واحد بود.
در گروه شرکتای بیمه بیمه البرز با انتشار صورتهای مالی سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد تحقق ۳۷ ریال از سود سالانه خود را اعلام کرد و نماد این شرکت هم که به دلیل مجمع سالیانه آن بسته شده بود امروز بازگشایی شد. همچنین بیمه آسیا نیز در اطلاعیه ای مشابهی سود محقق سه ماهه را ۳۹ ریال اعلام کرد. روند  معاملات این گروه بسیار نوسانی بود و تحرک زیادی دیده نمی شد. در مجموع معاملات امروز بیش از ۵ میلیون و ۴۵۸ هزار سهم به ارزش بیش از ۹ میلیارد و ۶۹ میلیون ریال داد و ستد شد و  بیشترین حجم معاملات امروز مربوط به  بیمه آسیا بود. شاخص صنعت بیمه در پایان معاملات به عدد ۴٫۳۴۷ رسید.
سایر معاملات شرکتهای بیمه بدین صورت بود:
بیمه آسیا با حجم معاملات ۲,۰۲۹,۹۸۹ سهم به ارزش ۲,۶۴۴  میلیون ریال داد و ستد شد. قیمت پایانی این سهم در مقایسه با روز گذشته ۱٫۵۹ درصد کاهش داشت و ۱,۳۰۳ ریال بود.
بیمه دی با حجم معاملات ۱,۸۷۳,۹۶۹ سهم به ارزش ۲,۱۹۳ میلیون ریال داد و ستد شد. قیمت پایانی این سهم ۳٫۶۳ درصد افزایش داشت و ۱,۱۷۰  ریال بود. بیمه پاسارگاد، نیز با مبادله ۹۱۱,۳۰۰ سهم به ارزش ۲,۷۲۸ میلیون ریال و با قیمت پایانی ۲,۹۹۳ ریال بسته شد.
بیمه پارسیان در مقایسه با روز گذشته ۰٫۳۳ درصد افزایش داشت. در این نماد ۵۵۸,۴۰۰ سهم به ارزش ۱,۳۵۵ میلیون ریال مورد مبادله قرار گرفت. قیمت پایانی آن ۲,۴۲۲ ریال بود.
بیمه ما نسبت به روز گذشته ۰٫۲۱ درصد افزایش داشت. در این نماد ۴۰,۷۵۵ سهم به ارزش ۷۹ میلیون ریال مورد مبادله قرار گرفت. قیمت پایانی آن ۱,۹۰۶ ریال بود.
بیمه اتکائی امین با کاهش ۲٫۲۶ درصدی و حجم ۲۹,۹۴۹ سهم به ارزش ۴۴ میلیون ریال و با قیمت پایانی ۱,۴۷۲ ریال، بیمه اتکائی ایرانیان نیز با حجم ۱۱,۶۰۰ سهم به ارزش ۲۱ میلیون ریال و قیمت پایانی ۱,۷۷۳ ریال به کار خود پایان دادند.
در بیمه سامان  ۳,۰۰۰ سهم به ارزش ۷ میلیون ریال داد و ستد شد.  قیمت پایانی این نماد در مقایسه با روز گذشته بدون تغییر باقی ماند و با قیمت پایانی ۲,۳۲۰ ریال بسته شد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/166766/وضعیت-سهام-شرکت-های-بیمه-دربازارسرمایه