به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، در این بین در نظرسنجی آنلاین کیتکو برای هفته جاری ۹۱۹ نفر رای دادند که از میان آنها ۴۵۱ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۸ نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالیکه ۱۳۰ نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند.
روند اخیر قیمت طلا باعث شده خوش بینی نسبت به حرکت صعودی این فلز ارزشمند محدودتر شود. اگرچه سرمایه گذاران خرد معمولا رای بالاتری می دهند اما برای نخستین بار در سه ماه گذشته بود که میزان خوش بینی کمتر از ۵۰ درصد بود.
به نوشته ایسنا،در معاملات روز جمعه بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت آخرین بار ۷.۶۰ دلار یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۳۲۳.۴۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۳ درصد کاهش نشان داد. این فلز ارزشمند هفته قبل ۲.۳ درصد ریزش قیمت داشت.
شاخص دلار آمریکا روز جمعه ۰.۵ درصد صعود کرد و بازارهای سهام آمریکا در سطح بالاتری معامله شدند.
این فلز ارزشمند پس از همه پرسی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا در مدت دو هفته ۱۰۰ دلار افزایش یافت اما با کاهش نگرانیهای سرمایه گذاران نسبت به تبعات تصمیم اقتصادی تصمیم این کشور و صعود بازارهای سهام، تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن محدود شد و قیمت این فلز از بالاترین رکورد امسال عقب نشینی کرد. قیمت طلا از رکورد حدود ۱۳۷۵ دلار که اوایل ماه جاری ثبت کرد حدود چهار درصد کاهش پیدا کرده اما همچنان از ابتدای سال تاکنون حداکثر ۲۴ درصد رشد نشان می‌دهد.
به گفته آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی، طلا انعطاف پذیری قابل توجهی نشان می دهد. بزودی بازارها به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معطوف می شوند و تغییر احتمالی سیاستها برای دلار منفی و برای طلا مثبت خواهد بود.
به گفته جوردان الیسئو، اقتصاددان ارشد شرکت استرالین بولیون، طلا در فاز تحکیم قیمت قرار دارد و قوی شدن دلار و رشد بازارهای سهام تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرده است. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا بزودی تدابیر محرک مالی بیشتری را تصویب کند در حالیکه همه نگاهها به سوی نشست سیاست پولی هفته آینده بانک مرکزی آمریکا دوخته شده است.

منبع خبر: http://banker.ir/news/166760/تحلیلگران-از-گرانی-طلا-خبر-می-دهند