پایگاه خبری معدن نیوز- مجمع عمومی عادی ذوب آهن اصفهان با حضور نمایندگان سهامداران عمده، اعضای هیات مدیره ، نماینده سازمان حسابرسی (حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت)‌ ، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و جمعی از دیگر سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت در سالن همایش های بین المللی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، احمد صادقی در این مجمع طی سخنانی به تشریح شرایط کنونی و برنامه های آینده شرکت پرداخت و گفت : برنامه کوتاه مدت ذوب‌آهن ، جلوگیری از زیان دهی بود که در سه ماهه نخست سالجاری محقق شد و خوشبختانه امسال برخلاف سال گذشته ،‌نه تنها زیان نداریم بلکه سودده نیز خواهیم بود.
وی افزود : ذوب آهن اصفهان توانست با اتخاذ استراتژی های ترکیبی از جمله تولید محصولات مقاطع ساختمانی و مورد نیاز صنایع مختلف ، تمرکز بر صادرات، مدیریت موثر هزینه ها، انجام پروژه های بهبود و با به بهره برداری رساندن چندین طرح موثر ، جایگاه خود را در عرضه جهانی و داخلی حفظ کند .
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تلاش برای کاهش هزینه ها برای افزایش قدرت رقابتی ذوب آهن را یکی از اولویت های اصلی این شرکت دانست و گفت : در این راستا اقدامات گسترده ای از جمله مدیریت هزینه ها ،‌کاهش مصرف کک در کوره بلند ، تغییر در مواد مصرفی در کل خطوط و کاهش ضایعات صورت گرفته است .
صادقی یکی از برنامه های اصلی ذوب آهن را اجرای طرح توازن ۲ دانست و گفت : در این طرح ،‌هدف اصلی تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است . در طرح توازن ۲ که امیدوارم تا سال ۹۸ اجرا شود ، بدون آنکه میزان مصرف کک افزایش یابد ، میزان تولید سالانه ذوب آهن افزایش چشمگیری خواهد داشت .
مدیرعامل ذوب‌آهن با اشاره به پروژه های اجراشده و در دست اقدام این شرکت گفت : یکی از پروژه های اصلی که اجرای آن همیشه در ذوب آهن دنبال می شد اما به دلایل مختلف امکان پذیر نشد ، طرح تزریق پودر زغال به کوره بلند (PCI)است که خوشبختانه به تازگی قرارداد اجرای آن با هزینه ای بسیار مناسب (‌۱۶ میلیون یورو ) منعقد شد که هزینه مواد اولیه ذوب‌آهن را بسیارکاهش می دهد .

وی توسعه فعالیت‌های بازرگانی بین المللی ازطریق شرکت های وابسته ،  ایجاد نمایندگی های فروش به صورت مستقیم یا از طریق شرکت های زیر مجموعه و بازاریابی فرآورده جدید شامل، ریل، تیرآهن بال پهن ونبشی سایزبالا ،  بازنگری ساختار سازمانی شرکت  و … را از دیگر اقدامات مهم ذوب آهن عنوان و ابراز امیدواری کرد که با مجموعه طرح ها و برنامه های صورت گرفته ، شاهد شکوفایی این شرکت باشیم .
 مصوبات مجمع:                                                                                                                             
۱- صورتهای مالی شرکت مشتمل بر تراز نامه در تاریخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۴ ، صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۴ با اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت.
۲- موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان بازرس قانونی وحسابرس اصلی و موسسه حسابرسی امجد تراز سپاهان به عنوان حسابرس علی البدل برای عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۵ انتخاب شدند.
۳- روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد برای درج آگهی و اطلاعیه های شرکت در سال ۱۳۹۵ تعیین شد.
۴- با توجه به مفاد قانون تجارت و اساسنامه شرکت ، اشخاص حقوقی به مدت دو سال بعنوان اعضاء هیات مدیره شرکت انتخاب شدند.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17642