هیلاری کلینتون نامزد مفروض حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا “تیموتی . مایکل . کین ” سناتور دموکرات را به عنوان گزینه معاونت خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری معرفی کرد.کلینتون معاون خود را معرفی کرد

به گزارش انتخاب، ” تیم کین ” ۵۸ ساله زاده شهر “سنت پل ” در ایالت مینه سوتا و سناتور کنونی ایالت ویرجینیا در کنگره آمریکاست.

او دانش آموخته حقوق از دانشگاه هاروارد است و سابقه فرمانداری ایالت ویرجینیا و شهرداری شهر ریچموند – مرکز ایالت ویرجینیا – را در کارنامه کاری خود دارد.

او از ژانویه ۲۰۱۳ به عنوان سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا به کنگره آمریکا راه یافته است.

او همچنین در فاصله سال های بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ به عنوان رییس کمیته ملی حزب دموکرات فعالیت داشت. کین یک مسیحی ” کاتولیست رومی ” است.

کین به زبان اسپانیایی تسلط کاملی دارد و پیشتر نیز یکی از گزینه های معاونت باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بوده است. او یک دموکرات میانه رو به شمار می رود.

کین عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکاست. او در جریان آغاز حملات هوایی آمریکا به داعش به فرمان اوباما، طرفدار بررسی این موضوع در کنگره بود و معتقد بود بدون مجوز کنگره ، ارتش ایالات متحده نباید اقدام به مداخله نظامی علیه داعش کند.

این سناتور دموکرات همچنین یکی از حامیان توافق هسته ای با ایران است. او در جریان سخنرانی اسفند ماه ۱۳۹۳ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در کنگره، از جمله سناتورهایی بود که این سخنرانی را تحریم کرد.

هیلاری کلینتون دیروز در صفحه توییتری خود خبر از انتخاب کین به سمت معاونت خود داده است. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت : من سناتور تیک کین را به عنوان معاون خود برگزیدم . به او بابت ورود به تیم انتخاباتی ام خوشامد می گویم.”

تیم کین پس از اعلام این خبر در صفحه توییترش ، معاونت کلینتون را مایه افتخار خود دانست.

کلینتون در حالی تیم کین را به عنوان گزینه معاونت خود برگزیده است که دو روز دیگر (دوشنبه) گردهمایی ملی حزب دموکرات در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا برگزار خواهد شد. در این گردهمایی حزبی قرار است نامزدی کلینتون به رای اعضای حزب گذاشته شود و به طور رسمی به تایید حزب برسد.

کلینتون دوشنبه هفته گذشته در مصاحبه ای با شبکه ” پی بی اس” آمریکا در ستایش از کین گفته بود:” آنچه را که درباره سناتور کین دوست دارم این است که او تا حالا در هیچ انتخاباتی شکست نخورده است. او یک شهردار، فرماندار و سناتور در کلاس جهانی و یکی از محترم ترین سناتورهایی است که من می شناسم.”

بسیاری از ناظران انتخابات در آمریکا برگزیدن کین از سوی کلینتون را یک انتخاب هوشمندانه می دانند که می تواند میزان حمایت های حزبی و آرای انتخاباتی او  را افزایش دهد.

همچنین انتخاب کین به لحاظ اینکه از ایالتی رقابتی است – ایالت رقابتی به ایالتی گفته می شود که سرنوشت پیروزی جمهوریخواهان و دموکرات ها در آن مشخص نیست . این ایالت ها در دوره های مختلف به جمهوریخواهان و یا به دموکرات ها رای می دهند و آرای آنها را نمی توان از پیش در سبد رای احزاب جا داد . ویرجینیا یی از این ایالت ها است –  می تواند در گسترده تر کردن سبد رای کلینتون و افزایش آرای او نقش مثبتی داشته باشد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمتر از ۴ ماه دیگر و در نیمه آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/166228/کلینتون-معاون-خود-را-معرفی-کرد