به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، نتاج مدیرعامل بانک قوامین در همایش مدیران امور شعب این بانک با بیان اینکه برخی بانک ها با تاسیس صندوق های سرمایه گذاری اقدام به جذب سپرده های مردمی می کنند گفت: ما نیز درصدد اخذ مجوز تاسیس صندوق سرمایه گذاری در بانک هستیم تا از این طریق درآمدهای مشاع را نیز کسب کنیم.
صندوق های سرمایه گذاری چند سالی است که در بین بانک ها و موسسات مالی و اعتباری رواج پیدا کرده و یکی یکی این صندوق ها توسط بانک ها افتتاح شد.
اساس کار این صندوق های سرمایه گذاری نیز به این گونه ترتیب داده شده که بانک ها و موسسات اعتباری بتوانند از این طریق سود بیشتری را به مشتریان بدهند.
ناگفته پیداست که هر بانک و موسسه ای که سود بیشتری به مشتری بدهد می تواند شرایط بهتری نیز در بازار پیدا کند و مشتریان نیز به سمت آنها خواهند رفت.
از چند سال سال پیش معمولا اینگونه بوده که نرخ های صندوق های سرمایه گذاری یک یا دو درصد و حتی در سال جاری تا ۵ درصد بالاتر از نرخ های سود سپرده در بانک ها است.
با بالا رفتن نرخ های سود صندوق های سرمایه گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری عملا پروژه کاهش نرخ سود با مشکل مواجه شده است.
به نظر می رسد قانون اجازه دخالت نهادی چون بانک مرکزی در این صندوق ها را نداده و بانک مرکزی بیشتر به توصیه در این باره تکیه کرده است.

منبع خبر: http://banker.ir/news/166668/یک-بانک-دیگر-صندوق-سرمایه-گذاری-می-زند