به گزارش ایرنا محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان به تاثیر حذف یارانه ها در میانگین سه دهک اشاره کرد و افزود: هدفمندی یارانه ها در درآمد خانواده ها تاثیر چندانی ندارد اما حذف آن، ۱۲ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور را آزاد می کند تا در مسیر توسعه مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: تبعات اجتماعی، زمان اجرا و موضوع انتخابات دست و پا گیر ما برای حذف یارانه های نقدی شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی امسال را یکی از سخت ترین سال های بودجه ای کشور دانست و گفت: درآمدهای دولت در سال جاری نشان دهنده آن است که کشور به سختی اداره می شود.

وی اظهار کرد: در سال جاری تاکنون حتی یک ریال اعتبارات تملک دارایی اختصاص نیافته که این موضوع برای اولین بار در کشور رخ داده است.

پورابراهیمی گفت: این علامت ها باید دقت مدیران برای صرف بودجه را افزایش دهد.

وی افزود: در این شرایط دشوار، ۴۲ هزار میلیارد تومان در کشور در بخش یارانه پرداخت می کنیم در حالی که بودجه عمرانی محقق شده در کشور زیر ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی به پرداخت یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه در استان کرمان اشاره کرد و گفت: باید واقعیت ها درباره پرداخت هدفمندی را به مردم بگوییم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می تواند مصوباتی را برای جذب اعتبارات مورد نیاز برای توسعه را صادر کند.

وی گفت: یکی از دستاوردهای دولت این است که نرخ تورم را به پایین ترین سطح ممکن رسانده است و دولت باید چارچوب بحث بدهی های خود را برای یک بار تعیین تکلیف کند.

پورابراهیمی تصریح کرد: دولت باید برنامه جامعی ارائه کند تا روش های پرداخت بدهی های آن بررسی شود و از سوی دیگر هر دولتی که می آید بداند چه میزان بدهکاری دارد.

وی با بیان اینکه کار بسیار خوبی در اقتصاد مقاومتی انجام شده است گفت: یکی از این اقدامات بسیار خوب در استان کرمان انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: کارهای انجام شده در استان کرمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بی نظیر است و دولت باید از این اقدامان حمایت لازم را داشته باشد.

وی بر واگذاری اختیارات به استان کرمان برای تحقق هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در مجلس آماده هستیم موارد پیشنهادی استان ها در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار دهیم.

نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان به ریاست استاندار در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-120205.html