به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، شمس‌الدین سیاسی راد با اشاره به اینکه ایمیدرو توانمندسازی بخش خصوصی را به عنوان یکی از وظایف خود دنبال می‌کند، اظهار کرد: برای این منظور، ایمیدرو برنامه توسعه فناوری ساخت واحدهای سیار فرآوری مواد معدنی با استفاده از فناوری‌های روز برای معادن کوچک و متوسط را که به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی، امکان احداث کارخانه ثابت در آنها وجود ندارد، در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: از سال گذشته، ایمیدرو طراحی و ساخت نخستین واحد کامل فرآوری سیار به روش جدایش ثقلی را در دستور کار خود قرار داده است. ظرفیت ورودی این واحد، ۱۰ تن بر ساعت بوده و در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، طراحی و ساخته شده است. همچنین، مقدمات ساخت واحد کامل فرآوری سیار دوم به روش فلوتاسیون برای معادن فلزی از قبیل سرب و روی و مس پیش‌بینی شده و طی امسال در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران طراحی و ساخته خواهد شد.
سیاسی راد با بیان اینکه ایمیدرو فعال‌سازی ظرفیت‌های قانون معافیت حقوق دولتی معادن در پژوهش‌های کاربردی منعقد شده با دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کند، گفت: بر این اساس، معادنی که با دانشگاه‌های دارای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) قرارداد پژوهشی کاربردی منعقد کنند، سالانه تا سقف ۱۰درصد معادل ۵۰ میلیارد ریال از پرداخت حقوق دولتی معاف خواهند شد.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17625