به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،چندی پیش صندوق بین المللی پول گزارشی را منتشر کرد که  رشد اقتصادی جهان را درسال ۲۰۱۶  را از ۰٫۱ درصد تا به ۳٫۱ درصد پیش بینی کرده بود.اگرچه این گزارش با پیش بینی سال گذشته یکسان بود ، اما صندوق بین المللی پول همزمان اعلام کرد که پیش بینی ها با توجه به  رفراندوم موسوم به “برگزیت” سخت تر شده و ممکن است این پیش بینی بسیار خوش بینانه باشد .
برگزیت هنوز قرار است اتفاق های زیادی را در دنیا رقم بزند؛ عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی افزایش یافته و احتمال نتیجه منفی این اتفاق از گذشته بیشتر شده است.
سرمایه گذاران و تاجران بسیار نگرانند؛ به این دلیل که در گذشته هیچ کشوری اتحادیه اروپا را ترک نکرده بود. هنوز چگونه دسترسی بریتانیا به بازار اتحادیه اروپا نامشخص است.
در همین حال، دولت بریتانیا در روز گذشته اعلام کرد که تا آخر امسال اقدامات خروج از اتحادیه اروپا صورت نخواهد گرفت. به همین دلیل پروسه برگزیت تا ۲۰۱۹ طول خواهد کشید.
صندوق بین المللی رشد اقتصادی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ را بسته به روند پیشروی برگزیت پیش بینی کرده است. براین اسال دو سناریو تعریف شده است: سناریو اول  رشد اقتصادی به ۲٫۹ درصد کاهش یابد و سناریو دوم رشد اقتصادی ۲٫۸ درصد رشد خواهد بود.
رشد اقتصادی از سال ۲۰۰۹ که بحران اقتصادی در جهان اتفاق افتاد،تا کنون به کانال ۳ درصدی سقوط نکرده بود.
براساس اعلام صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی بریتانیا در سال ۲۰۱۶ از ۰٫۲ درصد به ۱٫۷ درصد کاهش خواهد یافت اما در عین حال رشد اقتصادی این کشور را در سال ۲۰۱۷ از ۰٫۹ درصد به ۱٫۳ درصد پیش بینی کرده است.
صندوق رشد اقتصادی آمریکا را نیز ۰٫۲ درصد کمتر از قبل پیش بینی کرده است.در حال حاضر بزرگترین اقتصاد جهان با رشد ۲٫۵ درسال ۲۰۱۶ پرو به جلو است.
منبع: سی ان ان مانی

منبع خبر: http://banker.ir/news/166549/۲-سناریو-برای-رشد-اقتصاد-جهان