پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت ملی مس گفت: اکتشافات مس تا پایان خردادماه موفق شد رشد ۵ درصدی را نسبت به برنامه پیش‌بینی شده به ثبت برساند.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، بابک بابایی با بیان این مطلب تأکید کرد: درمجموع همه فعالیت‌های اکتشافی شرکت مس تا پایان خردادماه امسال از رشد قابل قبولی نسبت به برنامه برخوردار شده است.
وی گفت: درمجموع بررسی عملکرد حوزه اکتشافات در طی این مدت نشان‌دهنده رشد ۲۳ درصدی در فعالیت‌های اکتشافی زیر سطحی و رشد کلی ۵ درصدی در مجموع فعالیت‌های سطحی و زیر سطحی است.
مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت ملی مس با بیان این مطلب اظهار کرد: در بخش اکتشافات زیر سطحی در طی سه ماه نخست امسال امور اکتشافات شرکت مس در کل کشور ۸ هزار و ۵۶۷ متر حفاری انجام داد که از این میزان حفاری ۷ هزار و ۱۴۸ متر سهم استان کرمان در مناطق میدوک، سرچشمه، دره‌زار و دره‌آلو و هزار و ۴۱۹ متر سهم استان آذربایجان شرقی در منطقه سونگون است.
بابایی با اشاره به اینکه آنالیز نمونه‌ها در مناطق حفاری‌شده یکی دیگر از اقدامات مهم حوزه اکتشافات است، گفت: در طی سه‌ماه نخست امسال کل آنالیز نمونه‌های حفاری ۶ هزار و ۱۱۲ نمونه بوده که از این مقدار ۴ هزار و ۸۲۱ نمونه در استان‌های مرکزی و جنوبی و هزار و ۲۹۱ نمونه در استان‌های شمالی و شمال غرب بوده است.
وی در ادامه در خصوص سایر اقدامات در این مناطق تصریح کرد: همچنین تا پایان خردادماه امسال، مطالعات زمین‌شناسی و آلتراسیون، ژئوفیزیک و ژئوشیمی و ارزیابی ذخیره مطابق برنامه انجام ‌شده و گزارش کامل آنها نیز دریافت شده است.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17614