به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،دکتر غلامحسن تقی نتاج مدیرعامل بانک قوامین در پاسخ به سهامداران بانک و در تکمیل گزارش نماینده بورس در خصوص روند ثبت افزایش سرمایه در مورد علت عدم تخصیص سود سهام در سال ۹۳ افزود: پرداخت سود سهام داران در گرو ثبت افزایش سرمایه بانک از ۴ هزار میلیارد به ۸ هزار میلیارد ریال توسط بانک مرکزی است و باید بدانیم که روند افزایش سرمایه بانک ها پروسه یی طولانی است که بسیاری از بانک ها درگیر آن هستند معذالک مدیران بانک به طور جد پیگیر این موضوع می باشند.
وی در بخشی دیگر از سخنان  خود با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه فناوری اطلاعات و ارتقای جایگاه بانک خاطرنشان کرد: سامانه های متعددی در حوزه IT راه اندازی شده که ازجمله آنها می توان به راه اندازی مرکز پایش تراکنش ها و کنترل شبکه مانیتورینگ NOC ، سیستم پژواک (اختصاصی اتباع بیگانه ) سیستم مدیریت یکپارچه عملیات مربوطه به کارت؛ سامانه اشخاص مرتبط با واحد و تسهیلات کلان و جاری سازی سیستم اتوماسیون اشاره کرد.
دکتر نتاج به کسب رتبه بیست و یکم بانک قوامین دررتبه بندی شرکت های برتر کشور که هر ساله توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می شود اشاره و تصریح کرد : بانک قوامین طی ۴ سال گذشته از سال ۹۱ الی ۹۴ در این رتبه بندی از مقام سی ویکم به بیست ویکم ارتقا یافته و این سیر صعودی نشانگر عملکرد موفق بانک درحوزه پولی و مالی است.
وی در خصوص برنامه های آتی بانک به تدوین نهایی سند تحول بنیادین طی ماه های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در این سند ۵۱ پروژه برای تحقق کامل بانکداری نوین مدنظر قرار گرفته که شامل  بیش از ۲۰۰ اقدام بنیادین در سراسر کشور می شود.
برپایه همین گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک نیز در ارائه گزارشی صورت های مالی و عملکرد بانک را قرائت کرد که مورد تایید سهام داران در مجمع قرار گرفت.

منبع خبر: http://banker.ir/news/166519/صورت-های-مالی-بانک-قوامین-تایید-شد