پایگاه خبری معدن نیوز- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: مسائل جامعه و موضوعات اقتصادی یک معادله چند لایه بوده و عوامل مختلفی بر آن تاثیر دارد که پاسخ به آنها با عمقی نگری ممکن است.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، محمدرضا برکتین در نشست خبری ستاد هماهنگی برگزاری بزرگداشت روز صنعت و معدن، ضمن معرفی اجمالی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: این تشکل ۲۵ انجمن تخصصی و ۲۲ شعبه شهرستانی دارد و ۹۲۰۰ واحد صنعتی استان اعضای بالقوه آن هستند و خانه تلاش می‌کند تا در فضای کسب و کار آنها تاثیرگذار باشد تا بتوانند بهتر کار کنند.
وی با اشاره به فضای اقتصادی کشور در سال‌های گذشته گفت: در ۸ سال دولت قبل با وجود درآمد بالای نفت، شاهد رشد منفی اقتصاد بودیم و در دولت یازدهم، علاوه بر چالش هایی که از تحریم‌های پیشین ناشی می‌شد نفت هم به صورت قبل خریده نمی‌شد.
وی ادامه داد: این در حالی است که در طول سال‌های گذشته اقتصاد مبتنی بر نفت باعث شد مدیران دولتی برای رفع مسائل اضطراری از این دلارها استفاده کنند و حل مسائل پایه‌ای به تاخیر بیفتد.
برکتین اضافه کرد: البته باید بدانیم بهبود شرایط اقتصادی کلید برق نیست که با یک حرکت بتوان آن را روشن کرد.
وی وجود امنیت در کشور را به عنوان یک حسن برای تولید نام برد و افزود: تحریم‌ها و چالش‌ها باعث شد که حدود ۱۰ سال عقب بیفتیم در حالی که به ارتباط با دنیا و فناوری روز نیاز داریم.
وی عنوان کرد: روند نزولی اقتصادی سال‌های پیش کاهش پیدا کرده و این موضوع خبر از بهبود می‌دهد، ارتباطات خارجی برقرار شده و فضای صادرات بهبود پیدا کرده است.
برکتین ادامه داد: تولیدکنندگان باید با تدبیر و کار کارشناسی در کنار دولت باشند و با ارائه راه‌حل‌های منطقی اعتماد دولتی‌ها را جلب کنند.
وی اعلام کرد: خانه صنعت، معدن و تجارت استان ۳۵۰ فرم از ۳ هزار و ۳۰۰ فرم تقاضای تسهیلات ثبت شده در سامانه بهین یاب را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که تعداد زیادی از این واحدها با وجود سختی‌های بسیار به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17620