هرچند این آمار غیررسمی بوده و ممکن است با ثبت قراردادهای دیگری که در این بازه انجام شده اما هنوز توسط مشاوران املاک ثبت نشده است، در روزهای آینده تغییر کند، اما رونق معاملات در غرب پایتخت را تایید می‌کند. مناطق ۲، ۵ و ۲۲ سه منطقه غربی شهر تهران هستند که حجم تقاضا در آنها متفاوت است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، هرچند منطقه ۲ به مرکز شهر نزیک تر بوده و از دسترسی‌های بیشتری برخوردار است، اما منطقه ۵ به دلیل سطح قیمتی مناسب‌تر در عین مطلوبیت نسبی محلات، معمولا صف تقاضای طویل تری دارد.

در این بین منطقه ۲۲ که در منتهی‌الیه غربی پایتخت قرار گرفته، با توجه به فاصله بیشتر و دسترسی نسبتا سخت تر به مرکز شهر و نیز تحمل ترافیک دروازه غربی تهران تقاضای کمتری نسبت به مناطق ۲ و ۵ دارد. طی ۲۵ روز سپری شده از تیرماه یک هزار و ۳۴۱ قرارداد فروش آپارتمان مسکونی در منطقه ۵، همچنین ۹۹۲ قرارداد در منطقه ۲ و ۷۵ قرارداد در منطقه ۲۲ ثبت شده است.

از سوی دیگر به دنبال آشکار شدن نشانه‌های خروج بازار مسکن از رکود، فروشندگان نیز منفعت خود را در همراهی با این موج ارزیابی می‌کنند و از این رو تعداد فایل‌های عرضه شده زیر قیمت بازار در یک ماه اخیر افزایش یافته است و مناطق غربی پایتخت هم از این قاعده مستثنی نیستند.

بررسی قیمت آپارتمان در موتورهای جست و جوی معتبر ملکی نشان می‌دهد حتی در مطلوب ترین محله‌های مسکونی هم فایل‌های زیر قیمت وجود دارد. قیمت پیشنهادی یک دستگاه آپارتمان ۱۱۰ مترمربعی ۱۱ سال ساخت واقع در طبقه دهم یک ساختمان ۱۱ طبقه چهار واحدی در سعادت آباد، بلوار پیام که از پارکینگ، آسانسور و انباری هم برخوردار هست،‌ هر مترمربع ۷ میلیون تومان است.

این در حالی است که متوسط قیمت آپارتمان در این محله ۸ میلیون و ۶۰۰‌هزار تومان بوده و در نتیجه بازه معقول قیمتی بین ۷ میلیون و ۹۰۰‌تا ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

مالک دیگری آپارتمان ۱۰۲ مترمربعی و ۶ ساله خود را که در شهرزیبا، بلوار تعاون واقع شده است به قیمت هر متر مربع ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه کرده است که با توجه به میانگین قیمتی ۴‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در این محدوده، مناسب ارزیابی می‌شود.

 

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-120085.html