پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو علاوه بر افتتاح ۱۴ طرح نیمه تمام دولت قبل، ۳۴ طرح نیز در امسال راه‌اندازی می‌کند
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، رییس هیات عامل ایمیدرو در چهارمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی، بر نقش مدیریت به عنوان یکی از عوامل اصلی ارتقای شاخص بهره‌وری تاکید و تصریح کرد: امروزه در مدل‌های مختلف بهره‌وری، علاوه بر نیروی انسانی، تاکید بسیاری بر نقش مدیریتی می‌شود.
مهدی کرباسیان در ادامه با اشاره به شرایط ایمیدرو در قبل و پس از برجام افزود: شرکت‌های شاخصی هستند که بدون مدیریت کارامد و به روز توانایی ادامه فعالیت نداشتند اما با تغییر نگاه و طراحی‌های جدید توانسته‌اند از گردونه مشکلات عبور کنند.
وی اظهار کرد: ایمیدرو با تمام محدویت هایی که از سال‌های قبل تاکنون با آن مواجه است، ۱۴ طرح نیمه تمام دولت قبل به ارزش ۱٫۳ میلیارد دلار را تکمیل و راه‌اندازی کرد و تا پایان امسال نیز ۳۴ طرح افتتاح می‌کند.
کرباسیان ارزش این تعداد طرح امسال را ۷٫۲ میلیارد دلار اعلام کرد و با اشاره به طرح‌های جدید ایمیدرو در دولت فعلی، اظهار کرد: ارزش ۱۶ طرح جدید این سازمان به ۲٫۸ میلیارد دلار می‌رسد که این طرح‌ها در شرایط کمبود منابع مالی و مشکلات بین‌المللی آغاز شده‌اند.
سیاست‌ها با مدل جدید بهره‌وری
وی ادامه داد: سیاست و برنامه‌های جدید ایمیدرو، بر اساس مدل بهره‌وری اجرا می‌شود که طی سال‌های گذشته طراحی، تدوین و پیاده شده است.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به یکسالگی برنامه برجام افزود: فضای مثبتی که برای ایران و اقتصاد کشور ایجاد شده از نتایج اولیه برجام است که باید از نقش و اهمیت مدیریت در چنین فرآیندی یاد کرد.
کرباسیان افزود: یکی از نکات مورد توجه در بهره‌وری، آموزش و ارتقای نیروی انسانی است که این مهم در سال‌های اخیر مورد توجه ایمیدرو قرار گرفته است. این در حالیست که طی دو سال گذشته، مدل جدیدی برای بخش نیروی انسانی ایمیدرو طراحی و اجرا شده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: امروزه در دستیابی به فن آوری و دانش روز شرایط به گونه‌ای است که شرکت‌های معتبر، پیش قدم همکاری با بخش معدن و صنایع معدنی ایران به ویژه اکتشافات معدنی در اعماق پایین زمین شده‌ا‌ند.
وی دستیابی به رشد ۸ درصدی اقتصاد را نیازمند جذب ۵۰ میلیارد دلار سرمایه دانست و گفت: یکی از راه‌های رشد در این حوزه ارتقای کیفیت تولیدات این حوزه و صادرات به کشورهای هدف است که با افزایش عملکرد در این بخش، شرایط مساعدی برای تحقق اهداف رشد اقتصادی فراهم می‌شود. این در حالی است که در اقتصاد مقاومتی نیز تاکید خاصی بر روی صدور محصولات شده است.
رشد اقتصادی بدون بهره‌وری تضمینی ندارد
رییس سازمان ملی بهره‌وری نیز در چهارمین همایش جایزه بهر وری معدن و صنایع معدنی گفت: جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایمیدرو، تنها جایزه مورد تایید کامل سازمان ملی بهره‌وری ایران است.
رویا طباطبایی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر مدیران ایمیدرو با جدیت پیگیر تدوین و اجرای این مدل بوده‌اند و اکنون کمبودهای آن برطرف شده و به عنوان تنها جایزه مورد تایید کامل سازمان ملی بهره‌وری قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه بهره‌وری موتور غایی رشد اقتصاد جهان محسوب می‌شود، اظهار کرد: بدون بهره‌وری، هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند رشد اقتصادی جهان را تضمین کند و درحال‌حاضر بیش از هر زمان، بهره‌وری پیشران اصلی رشد و شکوفایی آینده خواهد بود
رییس سازمان ملی بهره‌وری ادامه داد: سرمایه در بهره‌وری پول نیست، بلکه تجمیع یا انبار سرمایه‌گذاری هاست در حالی که در علم اقتصاد، سرمایه‌گذاری تنها در بخش ماشین‌آلات و ساختمان انجام می‌شود. بنابراین پول نقد ارزشی ندارد بلکه اختصاص پول به نوع ماشین‌آلات یا نوع ساختمانی معنی دارد. بنابراین آنچه در بخش معدن مهم است اینست که چه ماشین‌آلاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رییس سازمان ملی بهره‌وری با اشاره به اینکه ۱۲۰ پروژه برای اجرا در سال ۹۵ از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است، گفت: از این میزان، ۱۰ پروژه سهم برنامه ملی ارتقای بهره‌وری است که یکی از آنها، اجرای چرخه مدیریت بهبود بهره‌وری در ۱۰ بنگاه بزرگ اقتصادی است.
وی افزود: برای تداوم حضور بنگاه‌ها در چرخه مذکور، از مشاوران معتبر داخلی و خارجی بهره گرفته شده که در میان بنگاه‌های بزرگ، تعدادی از شرکت‌های صنایع معدنی همچون فولاد مبارکه اصفهان حضور دارند.
طباطبایی به عوامل ارتقای بهره‌وری اشاره کرد و گفت: استفاده درست از سرمایه‌های انسانی، از مهم‌ترین عوامل رشد بهره‌وری و کاهش نابرابری‌ها است و به کارگیری نامناسب نیروی انسانی در جایگاه مناسب اعم از مدیران رده بالا تا کارمندان، منجر به کاهش بهره‌وری در کشور‌های توسعه نیافته شده است.
وی ادامه داد: استفاده بهینه از منابع، بازیافت، استفاده از فناوری روز دنیا، استفاده از عوامل جدید کسب و کار، توجه به ارتباطات جهانی، سرمایه‌گذاری بیشتر در نوآوری، تحقیق و توسعه، مهارت‌ها و آموزش‌ها از راهکارهای ارتقای بهره‌وری محسوب می‌شود. در عین حال، کاهش انباشت سرمایه کافی در حوزه دانش‌بنیان، نبود پژوهش‌های نوآورانه و کسب و کارهای جدید، از عوامل کاهش بهره‌وری در جهان طی سال‌های اخیر بوده است.
به گفته رییس سازمان ملی بهره‌وری، از دلایل رشد بهره‌وری مناسب بخش معدن طی ۱۵ سال اخیر (به جز سال‌های ۹۱ و ۹۲ که همه بخش‌ها با کاهش بهره‌وری مواجه بوده اند)، استفاده از فناوری‌های روز دنیا بوده و امیدواریم این بخش بتواند از فناوری‌های به روزتر استفاده کند.
وی ادامه داد: بنگاه‌های جوان صنایع معدنی باید یا به سرعت رشد پیدا کنند یا از بازار خارج شوند، زیرا در صورت تداوم فعالیت آنها و حمایت از آنها، در آینده به بنگاه‌های قدیمی بدون بهره ور تبدیل می‌شوند.
رییس سازمان ملی بهره‌وری با اشاره به اینکه ۳ نوع بنگاه معدنی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: توجه به «بنگاه‌های بسیار بهره ور در سطح جهانی»، «بنگاه‌های بسیار پیشرفته ملی» و «بنگاه‌های دارای ظرفیت رشد و شکوفایی در بخش معدن»، می‌تواند رشد بهره‌وری بنگاه‌های معدنی را در کشور تضمین کند.
وی ادامه داد: ۳ زمینه سیاستگذاری برای رشد بهره‌وری پایدار شامل «ترویج نوآوری در مرزهای جهانی و اشاعه فناوری‌های جدید در مرزهای ملی»، «خلق محیط بازاری و فراهم کردن فضای شکوفایی و رونق برای بنگاه‌های بهره ور» و نیز « کاهش تخصیص نامناسب منابع به ویژه در تطابق مهارت ها» از اهمیت زیادی برخوردارند.
راهکارهای افزایش بهره‌وری با استفاده از تجارب جهانی
استادیار معدن دانشگاه تربیت مدرس نیز در ادامه این همایش با ارائه چالش‌های فعلی معادن در دنیا، به تشریح راهکارهای افزایش نرخ بهره‌وری در این بخش پرداخت و گفت: شاخص بهره‌وری به تنهایی نمی‌تواند به ارتقای بهره‌وری در معادن را ارتقا دهد بلکه باید ترکیبی با نوآوری داشته باشد.
احمد رضا صیادی با یادآوری اینکه طی دهه اخیر شاهد افت شدید بهره‌وری، سرمایه و ذخایر معدنی در جهان بوده‌ایم گفت: اهتمام به این مقوله نیازمند توجه بلند مدت به بهره‌وری است که باید از سطح رهبری تا کارکنان عادی در سازمان‌ها را در برگیرد.
وی افزود: امروزه تولید بیشتر با هر قیمتی، مورد پذیرش نیست بلکه استقرار و ارتقای فرهنگ بهره‌وری در محیط کسب و کار از اصول دستیابی به این شاخص و رشد آن است.
به گفته وی، کنترل داده‌ها و زمان، از عواملی هستند که سبب کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری می‌شوند.
این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه سوآوری تنها با افزایش تولید محقق نمی‌شود بلکه با رشد بهره‌وری به‌دست می‌آید ادامه داد: در سال‌های اخیر به ویژه دوران رونق معادن، شرکت‌ها فشار زیادی برای رشد تولید به معادن آوردند در حالی که آن سیاست، کاهش عیار معادن را به همراه آورد که نتیجه آن بالا رفتن هزینه استحصال و پایین آمدن سود شرکت‌های معدنی شد.
صیادی درباره مقیاس تولید نیز گفت: بخشی از مدیران گمان می‌کنند با افزایش مقیاس تولید می‌توانند سود بیشتری برای شرکت متبوع خود کسب کنند در حالی که مقیاس تولید، برخی اوقات هماند تیغ دو لبه عمل می‌کند و هزینه‌های نگهداری و ‌تعمیر و همچنین چالش‌های مدیریتی را افزایش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در پایشی که از ۶۰ مدیر شرکت‌های بزگ معدنی به عمل آمد مشخص شد، در دهه اخیر شاخص بهره‌وری نیروی کار در معادن استرالیا ۵۰درصد و امریکا ۳۰درصد کاهش یافته است. علاوه بر آن مدیریت ناکارآمد سبب شده هزینه‌ها ۶۰درصد افزایش یابند.
۷ پروژه و ۴ شرکت برترین‌های بهره‌وری
چهارمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی با تقدیر از مجریان ۷ پروژه و مدیران عامل ۴ شرکت پایان یافت. بر اساس رای کمیته داوران چهارمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی، از مجریان پروژه‌های معدن و صنایع معدنی برتر بخش دولتی و خصوصی شامل آقایان یونسی (شرکت زغال سنگ پروده طبس، پروژه کاهش میزان آب مصرفی برای تغلیظ زغال سنگ در کارخانه زغال شویی)، پاکسیما (شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پروژه صرفه جویی مصرف آب در قالب مدیریت انرژی و پسماندها)، کیانفرد (شرکت کک‌سازی و پالایش قطران زرند، پروژه بهینه‌سازی برج خاموش‌کننده کک)، تقی یار (شرکت فولاد مبارکه اصفهان، پروژه بومی‌سازی سوپرمندرِل نورد گرم)، شفیعیان (مجتمع فولاد خراسان، پروژه افزایش راندمان نسوز پاتیل‌های ذوب از طریق تغییر نوع نسوز لایه ایمنی پاتیل)، مومن زاده (شرکت فولاد مبارکه اصفهان، پروژه افزایش درصد شارژ دینامیک از صفر به ۸۰ در کوره‌های قوس الکتریک) و شکوری (شرکت راهسازی و معدنی مبین، پروژه طراحی و استقرار نظام جامع مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد ۲۰۱۲) تقدیر به عمل آورد.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=17605