به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،کامبیز درمبخش در تازه‌ترین نمایشگاه خود، مروری طنزآمیز بر آثار چاپ سنگی زمان قاجار را به‌نمایش می‌گذارد.

این هنرمند درباره برپایی نمایشگاه «خسته نباشید» اظهار کرد: این نمایشگاه شامل ۱۷ اثر از مجموعه‌ای است که با استفاده از چاپ‌های سنگی دوران قاجار روی آن کار می‌کنم. این آثار نقاشی‌هایی هستند که با تکنیک اکریلیک روی بوم‌های بزرگ خلق شده‌اند و سوژه آن‌ها حال و روز زندگی امروز اجتماعی ماست.

او گفت: من مدت‌هاست روی چاپ‌های سنگی دوره قاجار مطالعه می‌کنم و به‌خاطر زیبایی‌شان از آن‌ها در این مجموعه استفاده کردم. این آثار چاپ سنگی نیستند، اما حس یک چاپ سنگی را به مخاطب القا می‌کنند. در واقع من یک کار قدیمی را به‌روز کرده‌ام.

قاجاری‌های به‌روز شده در تهران
درمبخش همچنین بیان کرد: آثار این نمایشگاه نه‌تنها به‌دلیل موضوعات خاص‌شان، بلکه به‌عنوان یک تابلوی زیبای نقاشی می‌توانند برای مخاطبان جذاب باشند. این مجموعه، از بهترین کارهای من در چند سال اخیر است. ۱۷ اثر این نمایشگاه آغاز راه است و قرار است پس از رساندن این عدد به ۱۰۰، کتاب این آثار چاپ و منتشر شود.

این هنرمند همچنین درباره برپایی نمایشگاه برگزیده‌ای از آثار خود در نیویورک، گفت: از نهم دسامبر (۱۸ آذرماه) بیش از ۶۰ عدد از آثار من در گالری «شیرین» نیویورک به مدت سه هفته به‌نمایش گذاشته خواهد شد. این مجموعه برگزیده‌ای از بهترین کارهای من در ۵۰ سال گذشته است و مروری بر آثار به‌شمار می‌آید.

درمبخش افزود: در این نمایشگاه، جنبه‌های مختلف کاری من از جمله مینیاتور‌، آثار رنگی‌، کمیک‌استریپ‌، گرافیک و طرح‌های خلاصه‌شده به‌نمایش گذاشته می‌شود. آثار این نمایشگاه نسخه اصلی هنرمند هستند.

نمایشگاه «خسته نباشید» از ۲۷ آذر تا ۱۶ دی‌ماه در گالری «سیحون» به نشانی خیابان مقدس اردبیلی، خیابان کیهان، کوچه سینایی، شماره ۲۴ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع خبر: http://banker.ir/news/141767/قاجاری‌های-به‌روز-شده-در-تهران