بنابراین هیچ گونه علامت رشد قیمت در بازار کنونی مسکن دیده نمی شود و همچنان برای خرید مسکن فرصت باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران”، احتمال موفقیت برای انبوه سازانی که امسال را برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن انتخاب می کنند، وجود دارد. این اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه مسکن است.
به اعتقاد کارشناسان، ساخت مسکن پروسه ای زمان بر است و امید است با رشد اقتصادی که در این سال ها انتظارش را داریم مشتری به بازار مسکن بازگردد و سازندگان سود خود را در سال های آینده ببرند. زیرا با رشد اقتصادی، متقاضیان مسکن پول خرید مسکن را به دست خواهند آورد. به نظر می رسد سرمایه گذاری در آپارتمان بیش از سایر حوزه های بخش مسکن متقاضی داشته باشد. زیرا برای فروش باید به قدرت خرید مردم و الگوی مصرف خانوارها توجه شود. از طرفی بعد خانوارها نیز کوچک شده است. بنابراین آپارتمان های کوچک متراژ خریدار بیشتری دارند و متقاضی در این بخش بیش از سایر حوزه های مسکن است. بر اساس همین پیش بینی ها از بازارمسکن، فعالان ساخت وساز مسکن آپارتمان های بدون مشتری را ارزان تر از نرخ میانگین منطقه برای فروش گذاشته اند تا با آغاز فصل خرید خانه کلنگی نقدینگی لازم را برای خرید زمین داشته باشند.
یک مشاور املاک در این رابطه می گوید: معمولا اواخر پاییز حجم قراردادهای خرید و فروش املاک کلنگی با افزایش روبه رو می شود؛ چرا که تا بعد از یک یا دو ماه دیگر که خریدار به دنبال دریافت جواز و تخریب است فصل تابستان به عنوان بهترین زمان برای ساخت وساز سر می رسد. به عنوان مثال واحدی ۵۷ متری، ده ساله در محدوده نارمک مترمربعی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی مالک پیشنهاد شده است. همچنین مالک واحد نوساز ۷۸ متری خود را در محله خانی آباد نو متری ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته است. در منطقه یک نیز در محدوده ولنجک خانه ای با عمر یک سال و ۱۹۵ مترمربع زیربنا، مترمربعی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده. همچنین در افسریه نیز واحدی ۵۹ متری، سه ساله مترمربعی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-112845.html