این در حالی است که ماه‌هاست دولت قول داده جلوی فرار‌های مالیاتی را بگیرد و تلاش‌هایی را نیز در این زمینه انجام داده است.کما اینکه مالیات غالبا یکی از راه‌های اصلی کسب در آمد دولت است.

در این میان به نظر می‌رسد قرار است سال آینده تغییراتی در قانون ایجاد شود و اوضاع حداقل به نفع افرادی که درآمد‌های خرد دارند، تغییر پیدا کند.

براساس این گزارش، اعضای هیات وزیران در جلسه‌ای به‌ریاست حسن روحانی، رییس‌جمهور پس از اتمام بحث درباره کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور به بررسی ماده واحده و بندهای آن پرداختند و تعدادی از بندهای آن را تصویب کردند.

معافیت سهم شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از تقسیم سود سهام سهم دولت، سهم صندوق توسعه ملی، تعیین مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال سقف انتشار اوراق مشارکت برای اجرای طرح‌های انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی با اولویت طرح‌های میادین نفت و گاز مشترک با همسایگان و مهار آب‌های مرزی، طرح‌های حمل‌ونقل، آبرسانی و تامین آب، احداث و تکمیل طرح‌های ورزشی، تبدیل گاز به فرآورده‌های شیمیایی و همچنین مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و سقف معافیت مالیاتی به‌میزان ۱۵۶ میلیون ریال در سال از جمله این بندها بود.

به گزارش تسنیم، سقف معافیت مالیاتی در سال‌جاری ۱۳۸ میلیون ریال یعنی ماهانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است که به‌پیشنهاد دولت و پس از تصویب مجلس، این رقم در سال آینده به ماهی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

همچنین به‌دستور رییس‌جمهور و به‌منظور تسهیل عزیمت زائران به عتبات، وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف شدند نسبت به تسریع در اجرای پروژه مشترک ایران و عراق درباره اتصال راه‌آهن خرمشهر به بصره و همچنین تکمیل محور دره‌شهر به آبدانان شامل تونل کبیرکوه اقدام کنند.

منبع خبر: http://www.khabarpardaz.com/view-112821.html