به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال، ۹ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۳۳۳ تن فولاد خام (شمش چدن، بلوم، اسلب و بیلت) تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۳، ۹ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۷ تن بود که حدود ۲٫۸ درصد کاهش نشان می دهد.
در این میان، شرکت های بزرگ فولاد ساز شامل «فولاد مبارکه» ۳ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۵۹ تن، «فولاد خوزستان» ۲ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۵۱ تن، «ذوب آهن اصفهان» یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۹۹۰ تن، «فولاد هرمزگان» ۶۸۴ هزار و ۹۱۸ تن، «سبا» ۴۴۸ هزار و ۴۵۴ تن، «فولاد خراسان» ۳۹۱ هزار و ۳۹۰ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۱۶۹ هزار و ۳۸۴ تن و نیز «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» ۱۰۸ هزار و ۹۸۷ تن فولاد خام تولید کردند.
علاوه بر این در ۷ ماه امسال، ۹ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۴۹۸ تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گالوانیزه خودرو، ورق گرم، لوله و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۳ (۱۰ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۴۹ تن)، حاکی از کاهش حدود ۷٫۹ درصدی است.
بنا به این گزارش، تولید فولاد جهانی به دلیل افت تقاضا در بازارهای جهانی، با کاهش تدریجی مواجه شده و طبق آخرین آمار انجمن جهانی فولاد، میزان تولید ۶۵ کشور فولادساز جهان با ۲٫۵ درصد کاهش، از یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون و ۴۷۶ هزار تن تولید در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۴، به یک میلیارد و ۳۴۵ میلیون و ۹۵۵ هزار تن در مدت مشابه امسال میلادی رسیده است.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=12827