پایگاه خبری معدن نیوز- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: صنایع مختلف باید ظرفیت‌های تولیدی خود را اعلام کنند تا از طریق وزارتخانه، جلوگیری از واردات کالاهایی که ساخت مشابه داخلی دارند، را پیگیری کنیم.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، محمدرضا برکتین در نشست با اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن کانی غیرفلزی استان اصفهان با بیان اینکه باید از توان و ظرفیت داخلی بیشترین استفاده را بکنیم، گفت: تولید داخل باید در پساتحریم در برابر واردات مورد حمایت قرار گیرد و ما در خانه به دنبال پیگیری این موضوع هستیم.
وی ادامه داد: ما در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت با آمار بیان کردیم در حالی که بعضی کالاها در داخل تولید می‌شود، به راحتی از چین واردات دارد.
برکتین عنوان کرد: در زمینه صنایع ماشین‌سازی و ساخت و تجهیزات با پیگیری‌های ما، امروز اگر نامه تقاضای واردات کالاهای مرتبط با این صنعت، به وزارتخانه برود، از سازندگان داخلی استعلام صورت می‌گیرد و در صورت نبود توان برای تولید، اجازه واردات صادر می‌شود.
در ادامه، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم گفت: انجمن کانی غیرفلزی ۵ صنعت از بزرگترین صنایع استان را در زیرمجموعه خود دارد و باید مشکلات را به ما اعلام کند.
محمد اقارب پرست افزود: خانه مشکلاتی که میان همه صنایع مشترک است را می‌شناسد، اما انجمن‌ها مسائل خاص خود را دارند که باید به خانه اعلام کنند تا برای آنها کار کارشناسی انجام و پیگیری شود.

منبع خبر: http://www.madannews.ir/?code=12830