به گزارش اخباربانک، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات که از دی سال گذشته در جریان بررسی پذیرش در فرابورس قرار دارد، مجوز افزایش سرمایه بی سابقه ۶۱۹ هزار و ۹۰۰ درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “تجلی” سرمایه فعلی را از یک میلیارد به ۶٫۲ هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت از محـل آورده نقـدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و برای جبران مخارج سرمایه ای انجام شده و تکمیل طرح های توسعه ای شرکت های سرمایه پذیر اعمال می شود.

تخصیص سهام به شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به مبلغ ۳٫۱ هزار میلیارد تومان، چادرملو و گل گهر هر کدام به مبلغ ۱٫۰۵ هزار میلیارد تومان و عرضه عمومی به مبلغ ۹۳۳٫۱ میلیارد تومان است.

بنابراین گزارش، تجلی توسعه معادن و فلزات اولین شرکت پروژه محور سهامی عام در صنعت بشمار می رود که برای تسریع در روند اجرا و بهره برداری پروژه ها تاسیس شده و نقش بسزایی در مدیریت بهینه و تامین مالی طرح ها ایفا خواهد کرد.

این شرکت به همت هلدینگ “ومعادن” و حمایت ویژه ایمیدرو، وزارت صنعت و سازمان بورس شکل گرفته و در مراحل بعدی غول های بزرگ معدنی همچون چادرملو و گل گهر در آن مشارکت کرده اند. پروژه محور بودن این شرکت باعث می شود منابع مالی جذب شده مستقیما وارد عرصه تولید شده و سودآوری و بهره وری بالاتری را برای سرمایه گذاری ها در پی داشته باشد.

حداقل ۵۱ درصد سهام این شرکت در اختیار سه شرکت توسعه معادن و فلزات، چادرملو و گل گهر است.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/81682/مجوز-افزایش-سرمایه-بی-سابقه-شرکت-آستانه-پذیرش