فولاد خوزستان سکته هفته پیش را رد کرد

به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، شاید در آخرین هفته مردادماه به واسطه تعطیلات دهه نخست محرم، میزان فروش شرکت به واسطه سفارش کمتر مشتریان با چالش مواجه بود اما؛ شهریورماه و فروش ۵۶۱ میلیارد تومانی حاوی خبر‌های خوشی بوده چراکه این رقم درآمدزایی از ابتدای تابستان تاکنون، یک رکورد به شمار می‌آید.

با آنکه تقریبا به میزان نیمی از عرضه‌های شرکت به فروش رسید، اما از همان ۳۵ هزارتن مجموع سبد کالایی این کارخانه، ۵۶۱ میلیارد ۸۳۴ میلیون تومان درآمد عاید این شرکت فولادی شد.

فولاد خوزستان سکته هفته پیش را رد کرد

فولاد خوزستان با ۲ محصول «آهن اسفنجی»، «تختال C» و «شمش بلوم (۱۵۰*۱۵۰) ۵SP» گام به عرصه معاملات بورس کالا گذاشت و در مجموع با ۷۵ هزار تن کالا تنها کمتر از نیمی از میزان را به فروش ختم کرد.

تختال C

نخستین محصول از سبد عرضه‌های فولاد خوزستان به نام تختال زده شد و با آنکه خبری از این محصول، در هفته گذشته نبود، حضور ۴۰ هزارتنی این کالا و البته معامله ۲۰ هزارتنی یعنی نیمی از آن، شاید برای مدیران این شرکت دستاوردی بد نباشد اما؛ سهامداران از آنکه نیمی از عرضه‌ها به فروش م یرسد چندان خوشحال نیستند.

درآمدزایی شرکت از بخش فروش تختال به ۳۳۸ میلیارد تومان رسید.

فولاد خوزستان سکته هفته پیش را رد کرد

آهن اسفنجی

فخوز برای سهامداران خود خبر از عرضه ۲۰ هزارتنی را این کالا را آورد و، اما حجم سفارش‌ها برای این شرکت کاملا تعجب‌برانگیز بود چراکه هیچ تقاضایی برای این محصول فخوز به ثبت نرسیده بود.

باید اشاره داشت که در پایان شمش بلوم نیز ۱۵ هزارتن عرضه و معامله را به نام خود ثبت کرد و درآمدی در حدود ۲۲۴ میلیارد تومانی را هم بدست آورد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/246261/فولاد-خوزستان-سکته-هفته-پیش-را-رد-کرد