ملی مس ایران و یک رقم شگفت انگیز با مس کاتد

به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، روند نزولی که در دومین هفته مردادماه آغاز شده بود، سهامداران را از ادامه این مسیر ناامید کرده بود تا در هفته پایانی مردادماه رشد فروش و درآمد‌ها رقم زده شد و صعود در شهریورماه نیز ادامه داشت تا نگاه سهامداران باردیگر به نحوه فروش و درآمدزایی این شرکت جلب شود.

مجموع درآمد این هفته شرکت ملی مس ایران در بورس کالا به یک هزار و ۱۵۲ میلیارد تومان رسید.

ملی مس ایران و یک رقم شگفت انگیز با مس کاتد

مس کاتد

ارزش‌مندترین محصول ارائه شده در سبد کالا‌های شرکت ملی مس ایران را همچنان باید «مس کاتد» دانست و رقم شگفت‌آور درآمد این کالا نیز کام سهامداران را شیرین کرد اما؛ اگر روزی این محصول به بازار ارائه نشود، تمرکز عرضه تولیدات قطره چکانی، شاید از چالش‌های این شرکت در آینده عنوان شود.

باید در ادامه بررسی‌ها به این موضوع نیز اشاره داشت تمام عرضه محصول ۵۰۰ تنی مس کاتد، کاملا به فروش رسید تا درآمد یک هزار ۳۳ میلیاردی به کام سهامداران شود.

ملی مس ایران و یک رقم شگفت انگیز با مس کاتد

کنسانتره فلزات گران‌بها

مشتریان ملی مس ایران همچنان ثبت سفارش و تقاضای بالایی را به میزان ۱۲۰ تن از کنسانتره فلزات گران‌بها را ارائه کردند اما؛ عرضه و البته معامله ۱۸ تنی باعث شد تشنگی متقاضیان حفظ شود.

میزان درآمدزایی از عرضه‌های قطره‌چکانی این شرکت را می‌توان ۵۸ میلیارد و ۶۴۹ میلیون تومان ارزش‌گذاری نقدی کرد.

سولفور مولیبدن

نوع عرضه‌های “فملی” در بخش سولفور مولیبدن نیز طبق هفته‌های گذشته نبود و از ۸۸۰ تن سفارشی که برای این شرکت آمده بود حدود ۱۲۰ تن عرضه خود را به معامله ختم به خیر کرد.

از مجموع ۱۲۰ تن عرضه‌ای که این شرکت به مقصد بورس‌کالا بارگیری شده بود، ارزش نقدی ۶۰ میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان بود.

لازم به ذکر است که مس کم‌عیار R نیز در این هفته بدون مشتری بود، اما در بخش کم عیار G، از ۷۰۰ تن فروش شرکت رقم ۲۵۳ میلیون تومان بدست آورد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/246262/ملی-مس-ایران-و-یک-رقم-شگفت-انگیز-با-مس-کاتد