شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد با افزایش ۲۷ هزار و ۵۵۱ واحد روبه‌رو شد و به رقم یک‌میلیون و ۵۴۳ هزار و ۴۷۶ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش ۱۱ هزار و ۸۱ واحد به رقم ۴۵۱ هزار و ۲۱۹ واحد رسید. 

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۶ میلیون و ۱۸۲ هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران بیش از ۱۱٫۲ میلیارد سهام حق‌تقدم در قالب ۱٫۱ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۹ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

ارزش معاملات فرابورس هم امروز بیش از ۴ هزار و ۶۴۸ میلیارد تومان شد که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان فراتر رفت. 

امروز همه شاخص‌های بورس رشد کرد به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت ۱٫۸ درصد رشد کردند. همچنین این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۲٫۵ درصد رشد کردند. 

شاخص آزاد شناور ۱٫۶ درصد رشد کردند. شاخص بازار اول بورس ۲ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۱٫۴ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل فولاد مبارکه، پتروشیمی پارس، ملی‌مس، بانک ملت،‌ گسترش نفت و گاز پارسیان، مخابرات ایران و مپنا بوده‌اند. 

در فرابورس ایران هم شاخص کل ۳۲۲ واحد رشد کرد و به رقم ۲۲ هزار و ۲۲۰ واحد رسید. 

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۲۱۳ هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز بیش از ۳٫۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۳۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۶۵۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان، بانک دی، نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند. 

به گزارش فارس، این روزها شاخص بورس که بیشتر تحت‌تأثیر افزایش قیمت ارز رشد می‌کند، سرمایه‌گذاران باید توجه کنند که همیشه روزهای رو به رشد در بازار نخواهد بود و بازار سرمایه ذاتاً همراه با ریسک و نوسان است، بنابراین در سرمایه‌گذاری باید دقت شود که اولاً از محل پس‌انداز و ثانیاً با مشورت افراد متخصص و متعهد انجام شود و سرمایه‌گذاری از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز حداقل یکساله  انجام شود.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/81615/جهش-27-هزار-واحدی-شاخص-بورس