عبور شاخص از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران امروز در نخستین روز کاری پس از تعطیلات و آخرین روز مردادماه با رشد شاخص همراه بود.

در پایان معاملات آخرین روز مردادماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحدی به یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحدی رسید، و شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۷ هزار و ۷۰۷ واحدی به رقم ۴۳۶ هزار و ۲۵ واحد صعود کرد.

عبور شاخص از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۱۰۱ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال رسید که بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۰۷ میلیون برگه در بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“نوری” با ۱۱۰۲ واحد، “شتران” با ۹۳۳ واحد، “شپدیس” با ۸۰۹ واحد، “خودرو” با ۸۰۳ واحد، “اخابر” با ۷۰۲ واحد، “شپنا” با ۶۸۱ واحد سبزپوشان تاثیرگذار بر شاخص بودند.

“سپید”، “شستا”، “شپنا”، “برکت”، “فملی”، “فولاد” و “شتران” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

در بازار امروز ۱۷۳ نماد صف خرید و ۶۰ نماد صف فروش بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۷۷ هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون “کمند “، “پالایش”، “سپید”، “دارایکم”، “شستا”، “شتران” و “خساپا” بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با یک میلیارد و ۳۵۳ میلیون سهم»، «خودرو با یک میلیارد و ۸۸ میلیون سهم»، «کمند با ۶۶۶ میلیون سهم»، «خپارس با ۴۹۳ میلیون سهم»، «خساپا ۲ با ۴۶۸ میلیون سهم»، «وسخوز با ۴۰۷ میلیون سهم» و «خگستر با ۳۹۶ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:

رشد ۱۹ هزار واحدی شاخص کل

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245974/عبور-شاخص-از-یک-میلیون-و-۵۰۰-هزار-واحد