پیش بینی بازگشت شاخص ۲ میلیونی

محمد ترابی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره وضعیت بورس اظهار کرد: با توجه به روند صعودی قیمت دلار و قیمت کامودیتی‌ها پیش‌بینی می‌شود شاخص استراحت کوتاهی داشته باشد تا پس‌ازآن روند رو به رشد را تا نزدیک سقف سال گذشته ادامه دهد.

کارشناس بازار سرمایه درباره تأثیر تیم اقتصادی دولت بر بورس، افزود: بیشتر وزرای پیشنهادی سابقه وزارت ندارند بنابراین باید منتظر ماند و دید چه برنامه‌هایی دارند و از هم اکنون نمی‌توان درباره آن نظر داد.

وی گفت: وزرا مهم هستند، اما چون سبقه زیادی از آن‌ها وجود ندارد خیلی قابل پیش‌بینی نیست به‌ویژه درباره وزیر پیشنهادی اقتصاد، از آقای خاندوزی اصلاً سبقه اجرایی نداریم که آیا به دنبال این است که چه سیاست‌هایی درباره قیمت‌ها دارند.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در کشور تورم وجود دارد و با این حجم از نقدینگی، مسئله تعیین‌کننده نرخ ارز است. باید منتظر برنامه دولت دراین‌باره بود اگر نرخ ارز با سرعت رشد کند پیش‌بینی اینکه شاخص تا پایان پاییز به سقف قبلی سال گذشته برسد وجود دارد مگر اینکه خبر‌های مثبتی از برجام منتشر شود که روی نرخ ارز اثر بگذارد و قیمت را کاهش دهد.

ترابی تأکید کرد: نه‌فقط بورس بلکه تمام بازار‌ها اگر به این نتیجه برسند که مذاکرات انجام نخواهد شد رشد خواهند داشت و ارز نیز طبیعتاً رشد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با قطعی شدن ادامه نیافتن مذاکرات برجام، عرضه و تقاضا در بازار ارز  توانایی هماهنگ شدن نخواهند داشت.


بیشتر بخوانید:

صنایعی که با تورم سودسازی می کنند

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245940/پیش-بینی-بازگشت-شاخص-۲-میلیونی