صندوق های سرمایه گذاری+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

خروج ۹ همت نقدینگی از صندوق‌های سرمایه گذاری+بورس نیوز

خروج ۹ همت نقدینگی از صندوق‌های سرمایه گذاری+بورس نیوز

خروج ۹ همت نقدینگی از صندوق‌های سرمایه گذاری+بورس نیوز

خروج ۹ همت نقدینگی از صندوق‌های سرمایه گذاریخروج ۹ همت نقدینگی از صندوق‌های سرمایه گذاری+بورس نیوز

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته مرداد منتهی به ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، برابر با ۴۷ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، بیش از ۹ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان دارایی از این صندوق‌ها خارج شد.

بهترین عملکرد هفتگی را صندوق «مشترک صنعت و معدن» با ۱.۷۷ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «یکم کارگزاری بانک کشاورزی» با ۱.۵۱ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است.


بیشتر بخوانید: وزیر اقتصاد و چالش شفافیت محیط کسب و کار


همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را سه صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۱.۰۷ درصد منفی و «با درآمد ثابت تصمیم» و «نیکوکاری لوتوس رویان» به ترتیب با ۰.۲۲ درصد و ۰.۱ درصد بازدهی مثبت داشته‌اند.

ذره‌بینی بر عملکرد ماهانه صندوق‌ها

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «اعتماد داریک» با ۴.۸۷ درصد بازدهی مثبت داشته و در انتهای این لیست، نام صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با عملکرد ۰.۰۷ درصدی مثبت مشاهده می‌شود.

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «اعتماد داریک» و «سپر سرمایه بیدار» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «مشترک اندیشه فردا» با ۸.۱۱ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۱۹ مرداد سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم»، «سپر سرمایه بیدار» به ترتیب با ۳۱.۱۱ و ۲۵.۰۸ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «الماس کوروش» و «خاتم ایساتیس پویا» نیز به ترتیب با ۳۱.۱۱ و ۲۵.۰۸ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245882/سورپرایزی-به-وسعت-خروج-۹-همت-نقدینگی