خبرگزاری صداوسیما: بزرگ‌ترین بازار صرافان افغانستان موسوم به «سرای شاهزاده» که از صبح دیروز و با ورود طالبان بسته شد، همچنان تعطیل است.

تعطیلی این بازار در حالی است که طالبان اطمینان داده است امنیت اموال تاجران و صرافی‌ها را تامین می‌کند.

در خبری دیگر از آخرین تحولات افغانسنان حاکی است نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور ترکیه در خصوص اوضاع داخلی افغانستان تلفنی رایزنی کردند.

کاخ نخست وزیری پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «عمران خان» به طرف رجب طیب اردوغان توضیحاتی در زمینه تلاش‌های پاکستان برای کمک به خروج دیپلمات‌های خارجی از کابل ارائه کرد و طرفین بر ضرورت ادامه تلاش‌ها برای حل مسالمت آمیز مناقشه افغانستان تاکید کردند. گفته می‌شود عمران خان و اردوغان پس از مشاوره با کمیته‌های امنیت ملی خود، درباره افغانستان تبادل نظر خواهند کرد.

در همین حال رسانه‌های پاکستان از احتمال برگزاری نشست کمیته امنیت ملی این کشور برای بررسی وضع افغانستان و پیشروی طالبان بزودی برگزاری خواهد شد. منابع آگاه اعلام کردند در این نشست علاوه بر وزرای برجسته دولت پاکستان، مقامات نظامی و امنیتی نیز حضور خواهند یافت و اوضاع افغانستان و تاثیرات تحولات داخلی این کشور بر مرز‌های مشترک و وضع امنیت داخلی پاکستان را بررسی خواهند کرد.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/81538/تعطیلی-بزرگ-ترین-بازار-صرافان-افغانستان