رفع سایه ابهامات از تابلوی بورس

به گزارش بورس‌نیوز، بورس تهران در آخرین روزی که تجربه کرد، باردیگر شاخص‌کل توانست افزایش قابل توجهی را رقم بزند و این افزایش به قدرتی پر قدرت بود که باردیگر خاطرات هسته معاملات را زنده کرد!

بازارسرمایه در دو روز انتهایی منتهی به آخر هفته، چهره دیگری از خود به نمایش گذاشت و شاید کار تحلیف و آغاز دوره جدید ریاست جمهوری و البته لیست وزرایی که از دیروز صبح دست به دست می‌رشد نیز بی تاثیر نبود، زیرا ابهامات این روز‌های بازار را کاهشی کرده بود اما؛ بحثی که نمی‌توان از آن گذشت معرفی فردی به عنوان وزیراقتصاد بوده که عملا بسیاری از بورسی‌ها واکنش‌های مثبت و منفی را به این فرد نشان دادند.

باردیگر باید به این نکته اشاره داشت که سطح شاخص هم‌وزن نیز در وضعیت خوبی قرار داشت و بیش از ۴هزار واحد توانست رشد کند.

دلار رائفی‌پور

دلار در بازار آزاد به ۲۶۶۶۰ تومان رسید؛  دلار که در ۲ماه گذشته معمولا در بین ۲۵ هزارتومان بالا و پایین می‌رفت این روز‌ها بلاتکلیفی‌های برجام شرایط را برای نوسان‌گیر‌ها فراهم کرد و متقاضیان واقعی بازار را انگشت به دهان با این نرخ‌ها رها کرده است.

شهر عجایب، بازار طلای ایران!

بازار طلای ایران واقعا جای عجیبی است؛ معمولا قبل از برپایی دهه نخست با افزایش تقاضا و نرخ مواجه می‌شوند اما؛ در روز‌هایی که معمولا از مراسم‌های عروسی و اعیاد و جشن‌ها به پایان رسیده، نرخ سکه فیلش یاد هندوستان کرده است.

نرخ سکه بهار آزادی به مرز ۱۱ میلیون تومان رسید یعنی این روز‌ها با ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان بین متقاضیان دست به دست می‌شو دو سکه امامی نیز با نرخ ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزارتومان معامله می‌شود.

تابلوی طلافروشی‌ها حاکی از آن بوده که نرخ هر گرم طلا به یک میلیون و ۱۰۹ هزارتومان بارددیگر رسید و هر مثقال طلا نیز ۴ میلیون ۸۰۸ هزارتومان شد البته نباید از این نکته گذشت که افزایش ۲۳ واحدی انس جهانی طلا در مقابل تضعیف دلار نیز در این خصوص بی‌تاثیر نیست.

از شرق تا غرب

شاخص سهام ژاپن Nikkie ۲۲۵ در معاملات روز گذشته با ۱۸۲ واحد افزایش و شاخص شانگ‌های چین نیز ۲ واحد افزایش را روی تابلوی خود مشاهده کرد و البته داوجونز نیز طعم ۱۸۵واحد صعود را چشید.

بیت کوین در مدار جدید

بازار ارز‌های دیجیتال امروز صعودی بود و بیت کوین به ۴۶ هزار دلار رسیده و البته حاشیه‌ها هنوز گریبان رمزارز‌ها را رها نکرده و ایلان ماسک هم در توئیتی انتقاد‌های فراوانی را داشته که چرا مانند بازار ایران، قوانین یک‌شبه می‌زنید و چنین اقداماتی که از بازار ایران کپی می‌شود را محکوم کرده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245573/رفع-سایه-ابهامات-از-تابلوی-بورس