تقاضاهای مشتریان ذوب آهن، یک سر و گردن بالاتر از عرضه‌ها

به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، شرکت ذوب‌آهن اصفهان پس‌ازآنکه آخرین هفته تیرماه را ضعیف به پایان رسانده بود، مردادماه را در پی جبران آغاز کرد و در این هفته نیز، عملکرد هفته‌های جذاب خود تکمیل نشد.

تقاضاهای مشتریان ذوب آهن، یک سر و گردن بالاتر از عرضه‌ها

تیرآهن ۱۴ تا ۱۸

با نگاهی به این کالا در سبد محصولات ذوب‌آهن می‌توان به این نکته رسید که کاهش حجم عرضه‌ها باعث کاسته شدن درآمدزایی ذوب در این بخش شد به‌طوری‌که در این هفته خبری از فروش ۳ رقمی نبود و تنها ۴۸ میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان از معامله بیش از ۳ هزار تن تیرآهن به دست آورد.

اینکه حجم معامله نسبت به تقاضا‌ها تقریباً به نصف رسیده است، سؤالی است که باید در این خصوص کنکاش شود چراکه درآمدزایی این شرکت در هفته گذشته، امید بسیاری از سهامداران را به آینده‌ای بهتر، پررنگ‌تر کرده بود.

تیرآهن بال‌پهن ۱۶

از سوی دیگر، این نوع تیرآهن نیز با حجم عرضه ۵۰۶ تنی معاملات این هفته را سپری کرد و ذوب‌آهن اصفهان توانست از این بخش درآمدزایی ۷ میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومانی از فروش تمام حجم عرضه‌ها به دست آورد.

تقاضاهای مشتریان ذوب آهن، یک سر و گردن بالاتر از عرضه‌ها

سبد میلگرد مخلوط

حجم معامله سبد تیرآهن مخلوط ۳۴ میلیارد و ۹۹۷ میلیون تومان بود که با میزان معامله ۲ هزار و ۳۲۵ تن برای این شرکت به دست آمد و البته این معامله، نسبت به عرضه ۷ هزارتنی تفاوت فراوانی دارد.

سبد تیرآهن مخلوط

در بررسی آخرین عرضه شرکت ذوب‌آهن می‌توان به ۹ هزار و ۷۵۲ تن معامله سبد تیرآهن مخلوط نیز اشاره‌ای داشت که معادل ۱۲۵ میلیارد ۷۶۱ میلیون تومان برای بزرگ‌ترین کارخانه ذوب کشور، درآمدزایی کرد.


منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245232/تقاضاهای-مشتریان-ذوب-آهن-یک-سر-و-گردن-بالاتر-از-عرضه‌ها