حوزه ارزهای دیجیتالی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که این روز‌ها در پلیس فتا و دادسرا‌ها برای آن پرونده تشکیل می‌شود، بحث رمزارز‌ها است که متاسفانه این دست از جرایم، جزو کلاهبرداری‌های نوظهور در فضای سایبر است که به دلیل ناآگاهی برخی از کاربران شکل می‌گیرد.وی افزود: در پرونده اخیر متهم با راه‌اندازی سایتی در فضای مجازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مدعی بود که با یکی از صرافی‌های آنلاین در خارج از کشور ارتباط دارد و می‌تواند مشکلات افرادی که در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند را حل و فصل کند.

گودرزی تصریح کرد: «متهم با این ترفند رمز حساب کاربری شهروندان را اخذ و آن‌ها را به سایتی که خودش طراحی کرده بود، هدایت می‌کرد.

وی با بیان این‌که متهم دارای یک فقره سابقه کیفری است، افزود: «طی انجام یک عملیات اطلاعاتی، این فرد در مخفیگاه خود دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: این پرونده بیش از ۵۰ فقره شاکی دارد، لذا اقدامات ما در حال انجام است تا دیگر شاکی‌های این پرونده را شناسایی کنیم.

وی افزود: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای پرونده مشخص شد که متهم علاوه بر اخذ رمز کاربری شاکیان، اطلاعات شخصی کاربران را نیز گرفته بود تا برای انجام دیگر جرایم از اسامی این افراد سوءاستفاده کند.

گودرزی تصریح کرد: «در این پرونده تعدادی از شکات تمام سرمایه خود را از دست داده‌اند، فقط در یک فقره بیش از ۳ میلیارد تومان کلاهبرداری شکل گرفته است و در حال بررسی و برآورد ارزش مالی این پرونده هستیم.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/245065/اقدام-به-کلاهبرداری-در-حوزه-ارزهای-دیجیتالی