سیگنالی برای صعود شاخص بورس

نوید قدوسی در گفت‌وگو با بورس نیوز بابیان اینکه رشد شاخص در روز گذشته دو دلیل عمده داشته است، اظهار کرد:  رشد دلار و رشد قیمت‌های جهانی موجب رشد شاخص شده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: اصلاح قیمتی که طی ماه‌های اخیر در بازار اتفاق افتاد به همراه گزارش‌های منتشرشده مثبت سه‌ماهه و تیرماه شرکت‌ها، بازار را آماده رشد کرده بود که با توجه به سیگنالی که از دلار دریافت شد این رشد رقم خورد.

وی گفت: هفته گذشته پس از تعطیلی ۶ روزه یک فشار فروش بیش‌ازحد انتظار در بازار به علت متوقف شدن نقدینگی در بازار وجود داشت و همین موضوع در برخی نماد‌ها یک اُفت قیمت قابل‌توجهی را در زمان بازگشایی به وجود آورد، این مورد نیز یکی دیگر از عوامل رشد بازار بود.

قدوسی بیان کرد: قطعاً بازار سیگنال‌های اقتصادی را به‌دقت رصد خواهد کرد و اگر رشد دلار تداوم داشته باشد و قیمت بالای ۲۵ یا ۲۶ هزار تومان حفظ شود به نظر می‌رسد رشد بازار ادامه‌دار خواهد بود.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: اتفاق عجیبی در بازار نیفتاده پتانسیل رشد در بازار وجود داشته، اما روحیه بازار به‌گونه‌ای نبود که صف خرید سنگین بزند یا اگر صف خرید شد عرضه نشود، اما روز گذشته بازار با توجه به رشد دلار، در موضع خریدار قوی‌تر عمل کرده است.

وی تصریح کرد: ازنظر بنیادی تحول بزرگی در بازار اتفاق نیفتاده حتی از دلار ۲۵ هزار تومان تا ۲۶ هزار تومان، ۴ درصد افزایش است و  این درصد به میزان زیادی نمی‌تواند محرک باشد، اما سیگنالی که بازار از تشدید انتظارات تورمی گرفته آن را تحت تأثیر قرار داده است.


  • بیشتر بخوانید: رشد بورس با چاشنی دلار

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/244936/سیگنالی-با-فرمان-پیش-به-سوی-صعود