سازمان بورس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، فعالان بازار سرمایه خردادماه امسال ۶ هزار و ۲۹۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون ریال سهام معامله کردند که این میزان در تیرماه امسال به ۱۲ هزار و ۲۴۸ میلیارد و ۴۳۸ میلیون سهم رسیده است.

همچنین، بازار سرمایه گیلان در تعداد سهام معامله شده نیز تیرماه امسال رشد حدود ۵۰ درصدی را تجربه کرد و از تعداد ۶۴۰ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۶۷ سهم در خرداد به ۹۵۶ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۹۵۸ سهم رسید.


بیشتر بخوانید: مراحل اعطای مجوزها در بازار سرمایه آسان می شود


کفه ترازو معاملاتی تعداد سهام معاملاتی در بازار بورس گیلان طی تیرماه به سمت خرید سنگین بود و در این مدت، ۵۱۰ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۱۷۳ سهم خریداری و ۴۴۶ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۷۸۵ سهم فروخته شده است.

به همین نسبت ارزش سهام خریداری شده نیز در تیرماه از فروش پیشی گرفت و در این مدت از مجموع ارزش معاملاتی ۶ هزار و ۶۹۳ میلیون و ۴۹۱ ریال خریداری و پنج هزار و ۵۵۴ میلیارد و ۹۴۷ میلیون ریال سهام فروخته شد.

مدیر تالار بورس منطقه‌ای گیلان نیز روز گذشته درباره آخرین وضعیت بازار سرمایه استان اظهار کرد: تیرماه بیشترین ارزش معاملاتی مربوط به شرکت‌های سرمایه گذاری بود و این شرکت‌ها بیشترین استقبال را میان فعالان بازار سرمایه استان داشتند.

حافظ محفوظی ادامه داد: صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر و صندق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت فیروزه‌ای آسیا بیشترین ارزش معامالت را در تیرماه به خود اختصاص داده اند.

وی درباره افزایش معاملات ریالی و تعدادی سهام و بهبود نسبی شاخص سهام طی ماه اخیر گفت: افزایش قیمت دلار، رشد قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها، فلزات اساسی و محصولات پتروشیمی که منجر به افزایش قیمت سهام شرکت‌های مرتبط در تولید این محصولات شد از دلایل این افزایش است.

مدیر تالار بورس منطقه‌ای گیلان اظهار داشت: از طرفی دیگر گزارش مطلوب سه ماهه شرکت‌ها باعث افزایش امید سرمایه گذاران و تغییر رویکرد نسبت به بازار سرمایه و بورس شده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/244807/افزایش-سهام-خریداری-شده-در-بورس-منطقه‌-ای-گیلان