«وبصادر» خبر خوش درآمدزایی به سهامداران داد+بوس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، بانک صادرات در صورت‌های مالی ۳ ماهه میاندوره‌ای منتهی به خردادماه سال جاری (حسابرسی نشده) خبر از رشد ۴۹درصدی مجموع درآمد‌های حاصل‌شده از تسهیلات اعطایی و سپرده‌گذاری و اوراق بدهی داد.

بر اساس این آمارها، وبصادر در این بخش درآمد‌های خود از تسهیلات اعطایی و سپرده‌گذاری را ۸۳.۳۶۳ میلیارد ریال اعلام کرد و نسبت به دوره تجدید ارائه شده ۲۷.۵۰۰ میلیارد ریال بیشتر شده است.

درآمد جذابی که از تسهیلات آمد

از سوی دیگر، طبق همین آمار‌ها سهامداران به عددی شگفت‌آور ۱۵۶ درصدی در بخش «خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری» بانک صادرات خواهند رسید که در دوره ۳ ماهه ذکر شده، مبلغ ۷.۲۴۰ میلیارد ریال عاید این بانک شده است.

بر پایه این گزارش، می‌توان به سود خالص ارائه شده وبصادر نیز اشاره داشت که مبلغی در حدود ۷۷۷ میلیارد ریال اعلام شده اما؛ منبع درآمدزای دیگر این بانک نیز برای سهامداران جذاب بود یعنی «خالص درآمد از کارمزد» که وبصادر در آمار‌های خود آورده رشدی بالای ۱۰۰ درصد را تجربه کرده و از ۲،۲۴۹میلیارد ریال در گزارش تجدید به رقمی معادل ۴.۵۲۷ میلیارد ریال در پایان دوره ۳ ماهه میاندوره‌ای منتهی به خردادماه دست یافت.


بیشتر بخوانید: افزایش درآمد “وبصادر” در سومین ماه متوالی


دارایی‌های برج سپهر زیر ذره‌بین رفت

مجموع دارایی‌های این بانک در ۳ ماهه ابتدای سال مالی بالغ‌بر ۵.۳۲۶.۹۰۹ میلیارد ریال شناسایی‌شده که بیشترین سهم را از این مقدار دارایی بخش «تسهیلات اعطایی و مطالبات از اشخاص غیردولتی» با ۲.۷۸۵.۰۵۳ میلیارد ریال به خود اختصاص داده، همچنین موجودی نقد بانک صادرات در پایان ۳ ماهه منتهی به خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۲۸.۱۵۱ میلیارد ریال اعلا‌م‌شده که نسبت به پایان سال مالی گذشته ۲.۹۹ درصد افزایش را در پی داشته است.

میزان سود انباشته بانک صادرات برابر با ۳۳.۶۳۴ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با پایان سال مالی گذشته رشد ۲.۳۶ درصدی را به دنبال داشته، در بخش حقوق مالکانه این بانک ثبت‌شده است که اندوخته قانونی این بانک نسبت به پایان سال مالی گذشته (منتهی به اسفندماه ۱۳۹۹) تغییری نداشته است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/244675/وبصادر-از-بالای-برج-سپهر-خبر-خوش-درآمدزایی-به-سهامداران-داد