رشد ۱۴ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، نخستین روز هفته را با ریزش شاخص به پایان برد.

در معاملات امروز ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۱۴ هزار و ۵۲۸ واحدی به یک میلیون و ۲۸۵ هزار واحدی رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۵۱۱۷ واحدی به رقم ۳۹۷ هزار و ۶۰۴ واحد رسید.

رشد ۱۴ هزار واحدی شاخص کل

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۵۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال رسید که بیش از ۷ میلیارد و ۴۲۳ میلیون برگه در ۸۶۷ هزار و ۷۵۶ تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“فولاد” با ۲۰۷۰ واحد، “فملی” با ۱۱۱۰ واحد، “کگل” با ۸۵۸ واحد، “شپدیس” با ۷۹۰ واحد، “شپنا” با ۷۰۹ واحد، “جم” با ۴۹۵ واحد سبز پوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

“ولکار”، “شستا”، “ومدیر”، “برکت”، “فملی”، “خودرو” و “شپنا” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

در بازار امروز ۱۳۶ نماد صف خرید و ۹۱ نماد صف فروش بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۴۶ هزار و ۸۱۱ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون “شستا”، “کچاد ۲”، “کمند”، “پالایش”، “شپنا”، “برکت” و “فملی” بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خودرو با ۴۹۶ میلیون سهم»، «خساپا با ۴۱۶ میلیون سهم»، «وتجارت با ۴۱۴ میلیون سهم»، «خگستر با ۳۰۵ میلیون سهم»، «خپارس با ۲۹۸ میلیون سهم»، «وسکرمان با ۲۲۳ میلیون سهم» و «شستا با ۲۱۴ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:

ریزش ۱۱ هزار واحدی شاخص در نخستین روز هفته

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/243994/رشد-۱۴-هزار-واحدی-شاخص-کل