به گزارش بورس نیوز، شرکت ملی مس ایران از جمله شرکت‌هایی است که شاید رونق صادراتی آن کاملا در اقتصاد کشور به چشم می‌آید و باید برای مازاد عرضه یا عدم تقاضا در بازار داخلی، سریعا راه‌های صادراتی را برای این شرکت گشود چراکه بازار‌های جهانی مس، تشنه عرضه‌های مس با قیمت‌های کاملا رقابتی هستند.

شرکت ملی مس ایران در معاملات منتهی به ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ در بورس کالا با ۴ محصول همیشگی خود پای به عرصه معاملات گذاشت.

ملی مس ایران، ۱۵ هزار و ۳۰ تن از مجموع محصولات خود را به ارزش ۷۵۴ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان در بازار معامله کرد.

کنسانتره فلزات گران‌بها

با نگاهی به روند معاملات این شرکت می‌توان دریافت که در ۱۰ سری عرضه با حجم ۳۰ تن در رینگ معاملاتی قرار گرفت و تقاضایی بالاتر از ۱۳۰ تن نیز برای این محصول به ثبت رسید و در نهایت این شرکت نیز موفق نشد تا تمام عرضه‌های خود را به‌فروش برساند و در نهایت ۲۷ تن به ارزش ۸۹ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان را در دفاتر فروش خود درج کرد.

مس کاتد

در ادامه روند معاملات این شرکت در بورس کالا باید به مس کاتد اشاره داشت که عرضه‌ای ۴ هزارتنی را از خود برجای گذاشت و در دو نوبت با حجم تقاضای ۳ هزار و ۳۴۰ تنی مواجه شد.

بر اساس آمار‌های منتشر شده در وب‌سایت بورس کالا، شرکت ملی صنایع مس ایران به حجم تقاضای نشسته بر عرضه‌های خود نه نگفت و به تمام تقاضا‌ها پاسخ مثبت داد؛ ارزش این کالا در پایان هفته را می‌توان بالغ بر ۶۶۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

در پایان نیز باید اشاره داشت که دو محصول «مس کم عیار (سرباره R)» و «مس کم عیار (سرباره G)»نیز حتی با توجه به میزان عرضه‌های قابل توجه، تقاضایی برای آن‌ها به ثبت نرسید.


  • بیشتر بخوانید:

مس چگونه ۱۰۰۰۰ دلاری شد

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/243884/فملی-و-جست‌وجویی-راهکاری-برای-فروش-بیشتر-کم‌عیارها-متقاضی-نداشت