رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز با رشد همراه بود.

در معاملات امروز ۱۴ تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی به یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۴۳۹۵ واحدی به رقم ۳۸۶ هزار و ۴۷۷ واحد رسید.

رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی شاخص کل

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۴۹ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال رسید که بیش از ۶ میلیارد و ۷۱۴ میلیون برگه در ۶۷۹ هزار و ۵۳۷ تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“تاپیکو” با ۱۱۰۴ واحد، “شپنا” با ۹۵۳ واحد، “فملی” با ۸۰۲ واحد، “شپدیس” با ۵۱۷ واحد، “اخابر” با ۵۱۱ واحد، “وپارس” با ۴۹۸ واحد، سبزپوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

“ولکار”، “برکت”، “شستا”، “ومدیر”، “شپنا”، “فولاد” و “اپال” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.
در بازار امروز ۱۲۳ نماد صف خرید و ۱۱۳ نماد صف فروش بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۴۰ هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون “کمند”، “شپنا”، “پالایش “، “برکت”، “تاصیکو ۲”، “شستا” و “فولاد” بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خپارس با ۳۹۵ میلیون سهم»، «خساپا با ۳۶۰ میلیون سهم»، «خودرو با ۳۰۴ میلیون سهم»، «کمند با ۲۶۱ میلیون سهم»، «وسکرمان با ۲۵۲ میلیون سهم»، «خگستر با ۲۲۸ میلیون سهم» و «وپارس با ۱۸۳ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:

رشد ۸ هزار واحد شاخص کل

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/243698/رشد-بیش-از-۱۰-هزار-واحدی-شاخص-کل