رشد بیش از ۴ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز نیز با رشد همراه بود.

در معاملات امروز ۸ تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۴ هزار و ۷۲۷ واحدی به یک میلیون و ۲۴۸ هزار واحد رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۲۷۷ واحدی به رقم ۳۸۲ هزار و ۵۲۵ واحد رسید.

رشد بیش از ۴ هزار واحدی شاخص کل

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۵۲ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال رسید که بیش از ۷ میلیارد و ۱۷۲ میلیون برگه در یک میلیون و ۴۰ هزار تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“وامید” با ۱۱۴۲ واحد، “ومعادن” با ۸۸۴ واحد، “کگل” با ۷۵۲ واحد، “اخابر” با ۶۳۱ واحد و “فملی” با ۵۰۱ واحد سبزپوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

“ومدیر”، “برکت”، “شستا”، “خساپا”، “شپنا”، “خودرو” و “غکورش” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.
در بازار امروز ۸۲ نماد صف خرید و ۱۵۲ نماد صف فروش بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۴۶ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون “برکت”، “شستا”، “خساپا “، “کمند”، “ومدیر”، “جم ۲” و “شپنا” بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با ۸۴۱ میلیون سهم»، «خودرو با ۴۸۳ میلیون سهم»، «ومدیر با ۳۶۸ میلیون سهم»، «وتجارت با ۲۸۷ میلیون سهم»، «خپارس با ۲۲۸ میلیون سهم»، «وبصادر با ۱۹۸ میلیون سهم» و «خگستر با ۱۸۵ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:

رشد بیش از ۵ هزار واحدی شاخص کل

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/243378/رشد-بیش-از-۴-هزار-واحدی-شاخص-کل