داروسازی شهید قاضی+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت داروسازی شهید قاضی در گزارش صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۹ (حسابرسی شده) میزان درآمد‌ها‌ی عملیاتی حاصل‌شده طی این دوره یک‌ساله را مبلغی بالغ‌بر ۴.۷۵۹ میلیارد ریال اعلام کرده که در مقایسه با صورت مالی سال گذشته ۳۶ درصد رشد پیداکرده، سود خالص این شرکت دارویی در پایان سال مالی خود برابر با ۳.۲۲۹ میلیارد ریال گزارش‌شده که در مقایسه با سال گذشته این رقم ۴۱ درصد افزایش را شاهد بوده، همچنین سود عملیاتی این شرکت داروساز با افزایش سالانه ۴۱ درصدی به ۳.۱۱۱ میلیارد ریال رسیده است.

طبق اعلام شرکت، فصل بهار ۱۴۰۰ به دلیل تعطیلی خطوط برای بهسازی و اجرای GMP (بعد از دوسال تاخیر در اجرا) شرکت عملا تولیدی ندارد و احتمالا از اوایل تیرماه دوباره آغاز به کار می‌کند.

شرکت اخیرا برروی بخش مهمی از سرم‌های خود افزایش نرخ بیش از ۵۰ درصد گرفته و مواد مصرفی در تولید سرم و آمپول‌ها (پلی پروپیلن، پلی اتیلن، کارتن، جعبه، لیبل و سایر اقلام) علاوه بر افزایش نرخ دلار، رشد قیمت جهانی داشته‌اند.

انتظار داریم بعد از اجرای طرح افزایش یک میلیون لیتری سرم (بهره برداری در ۱۴۰۱) سود شرکت به محدوده بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان برسد.

با توجه به تقسیم سود خوب دقاضی، به نظر محدوده زیر ۲۰۰۰ تومان (شرکت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی) محدوده خوبی برای خرید باشد.

دقاضی از اوج قیمتی خود نزدیک به ۵۰ درصد افت داشته و همچنان در صف فروش قفل است امروز قیمت ۲هزار و ۶۸۱ تومان این سهم نیز با استقبال سهامداران روبه‌رو نشد.

روند سود خالص دقاضی طی 6 سال اخیر+بورس نیوز

سود خالص گزارش‌شده در گزارش صورت سود و (زیان)دقاضی” برابر با مبلغ ۲.۴۶۶.۸۵۶ میلیون ریال به ثبت رسیده که در مقایسه با سال گذشته توانسته روند روبه‌رشد خود را با افزایش ۴۰ درصدی حفظ کند، سود خالص در ازای هر سهم این داروساز بالغ‌بر ۲.۹۰۲ ریال گزارش‌شده که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد اُفت داشته است.

صورت سود و زیان دقاضی+بورس نیوز

صورت‌وضعیت مالی داروسازی شهید قاضی در پایان اسفندماه ۱۳۹۹

بر پایه این گزارش صورت گرفته، مجموع دارایی‌های شرکت داروسازی شهید قاضی در پایان سال مالی ۱۳۹۹ مبلغی بالغ‌بر ۶.۴۷۸.۳۵۴ میلیون ریال به ثبت رسانده که نسبت به سال مالی گذشته ۶۴ درصد افزایش پیداکرده و بیشترین میزان دارایی غیرجاری شناسایی‌شده مربوط به دارایی‌های ثابت مشهود برابر با ۱.۱۳۷.۶۹۰ میلیارد ریال بوده است.

صورت وضعیت مالی دقاضی+بورس نیوز

سود انباشتهدقاضی” طی این دوره یک‌ساله به میزان ۲.۶۶۷.۵۱۵ میلیون ریال به ثبت رسیده که ۳۴ درصد رشد را نسبت به سال پایان سال مالی ۱۳۹۸ به همراه داشته و تأثیر بسیاری را بر حقوق مالکانه این شرکت گذاشته است.

مقدار تولید محصولات این شرکت داروسازی مجموعاً ۱۹۷.۹۹۰.۱۸۶ (عدد/بطری) شناسایی شده که نسبت به سال مالی گذشته ۴ درصد کاهش تولید در کارنامه این داروساز ثبت شده و همچنین بیشترین میزان تولید را در بخش «انواع آمپول» با ۱۳۶.۵۳۶.۳۰۴ (عدد. بطری) مشاهده می‌کنیم، مقدار فروش محصولات از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفندماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۰۴.۲۸۰.۲۰۵ (عدد/بطری) ثبت‌شده که نسبت به سال مالی گذشته اُفت ۳ درصدی را تجربه کرده است.


  • بیشتر بخوانید:

نسبت ۱۵ واحدی P/E “دقاضی”

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/243168/آیا-دقاضی-خطوط-تعطیل-را-راه-انداخت-افت-۵۰درصدی-نرخ-سهم-و-گم‌شدن-زمان-جذابیت