به گزارش اخباربانک به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، آیین افتتاحیه شرکت خدمات ارزی و صرافی ملل (سهامی خاص )در روز سه شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ و در روز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام با حضور مدیرعامل موسسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین جوادی، قائم‌مقام، اعضای هیئت مدیره موسسه، اعضای هیئت مدیره صرافی، معاونین ،میهمانان ومدعوین در محل صرافی با رعایت پروتکل های بهداشتی و مطابق با دستورالعمل های وزارت محترم  بهداشت برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل شرکت صرافی و خدمات ارزی ملل آقای سلیمانی ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت امام رضا علیه السلام و خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت: تقارن آغاز عملیات صرافی با میلاد امام رضا(ع)  را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم این حسن اتفاق موجب خیر و برکت برای فعالیت شرکت در انجام امور شود.

وی در ادامه گزارشی از روند اخذ مجوز ارائه و از بانک مرکزی به عنوان مرجع صدور مجوز صرافی تقدیر و تشکر کرد و افزود: شرکت صرافی و خدمات ارزی ملل در حال حاضر به تمامی سامانه های ارزی متصل بوده و آماده ارائه انواع خدمات ارزی به هموطنان گرانقدر خواهد بود .

در ادامه این مراسم سید امین جوادی مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با تبریک عید ولادت امام رضا علیه السلام و با تمجید از حضور غرور آفرین مردم کشورمان در انتخابات ،به رئیس جمهور منتخب مردم حضرت حجت الاسلام و المسلمین رئیسی که توفیق خدمت به مردم و کشور را کسب کردند تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

وی اظهار داشت: امروز بر همه ماوظیفه است که از دولت آینده حمایت کنیم تا ضمن موفقیت در عرصه های داخلی و خارجی بتوانند موجبات رشد و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که حاصل خون شهداست فراهم آورند. بدون شک رشد و اعتلای موسسه را مدیون خداوند متعال ، ائمه اطهار و بالاخص حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام می‌دانیم و معتقدیم این امام همام در همه امور همواره در کنار ما  و راهنمای ما درطی مسیر بوده است.

جوادی ادامه داد: موسسه اعتباری ملل برای کامل نمودن سبد خدمات خود و تکریم مشتریان و مراجعین با پیگیری ها بسیار موفق به دریافت مجوز فعالیت شرکت خدمات ارزی و صرافی ملل شده است که جا دارد از مسئولین بانک مرکزی که در این گام همراه ما بودند تقدیر و تشکر کنم و امیدوارم مجموعه خدمات موسسه بتواند منجر به کسب رضایت هموطنان ارجمند شود.

 در ادامه در محل صرافی افتتاحیه رسمی صرافی انجام و به صورت نمادین خرید ارز نیز صورت پذیرفت.

 بر اساس این گزارش خدمات قابل ارائه شرکت صرافی ملل بدین شرح است:
– خرید و فروش اسعار مختلف با نرخ مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت اسکناس و سکه

–  خرید ارز حاصل از صادرات به صورت حواله ارزی، با توجه به عرضه ارز های مختلف در سامانه نیما مانند درهم امارات، یوان‌چین، روپیه هند، یورو اروپا، لیر ترکیه و…

– فروش حواله از محل خرید ارزهای حاصل از صادرات، به منظور تامین به موقع نیازهای وارداتی کشور در سامانه نیما و ارسال آن به اقصی نقاط دنیا اعم از ترکیه، امارات، چین، اتحادیه اروپا و…

–  خرید و فروش ارز های مختلف به صورت اسکناس یا انواع سکه با سایر صرافی های بانکی یا غیر بانکی

– خرید حواله های ارزی از صرافی های بانکی و غیربانکی و امور بین الملل بانک ها (شایان ذکر است فروش ارز صرفاً در سامانه نیما امکان پذیر می باشد)

– انجام تبدیلات ارزی

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/80817/آغاز-عملیات-شرکت-خدمات-ارزی-صرافی-ملل