خواندن ۲ دقیقه

گروه بهمن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در جریان نمایشگاه خودرو شانگ‌های ۲۰۲۱، Huawei با مشارگت گروه خودروسازی Sokon شریک تجاری بهمن از خودروی Seres SF۵ که یک کراس اوور بوده، رونمایی کرد.

از نظر طراحی، SF۵ از ظاهری آراسته و تناسبات یک کراس اوور مدرن برخوردار است. در نمای جلو، مجموعه چراغ‌های با تکنولوژی DRL LED در ترکیب با جلو پنجره مشبک یکپارچه که برای کاهش ضریب آئرودینامیک که به زیبایی در سپرجلو ادغام شده اند وجه شاخص این نما محسوب می‌شود.

همچنین در نمای جانبی، حجم پردازی‌های سیال، دستگیره‌های پنهان در و ستون انتهایی تهاجمی عناصر طراحی اصلی SF۵ را شکل داده‌اند. در انتها، چراغ‌های عقب باریک LED که توسط یک نوار عرضی به هم متصل می‌شوند نشانگر حضور این خودروی الکتریکی در کالس خودرو‌های لوکس- اسپرت است.

توسعه بخش الکتریک پیشرانه این خودرو که از دو موتور الکتریکی و یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی تشکیل شده توسط Huawei صورت پذیرفته است. خروجی ترکیبی این سیستم حدود ۵۵۰ اسب بخار (۴۱۰ کیلووات) بوده که شتابگیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۴.۷ ثانیه فراهم می‌کند.

اما فاکتور تحسین‌برانگیز در این خصوص توانایی پیمایش این خودرو بوده که با تکنولوژی “Extender Range” Huawei می‌تواند به صورت تمام الکتریک تا ۱۸۰ کیلومتر مسافت را طی کند و البته با شارژ کامل باتری و کامل بودن مخزن سوخت، SF۵ دارای برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است.

Huawei و Sokon در صنعت خودروسازی به یک طراحی فوق‌العاده دست یافته اند و با تعبیه یک صفحه نمایشگر infotainment بزرگ با کیفیت تصویری بالا که امروزه به عنوان روند غالب در کابین خودرو‌های الکتریکی است، به چشم می‌آید و توجه ویژه به سیستم صوتی این کراس اوور که بهره مندی از ۱۱ واحد صوتی برای ارائه “کیفیت صدای اپرا مانند” در داخل کابین، آن را از سایر رقبا در این زمینه متمایز ساخته است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب SF۵ عملکرد شارژ “خودرو به خودرو” است که می‌تواند شارژ وسایل نقلیه دیگر یا سایر وسایل خارجی الکتریکی مانند اجاق‌های القایی، استریو‌ها و سایر تجهیزات کمپینگ مسافرتی را تأمین کند.

پنج هزار دستگاه از این خودرو در روز نخست به فروش رسیده و با توجه به استقبال صورت پذیرفته از آن، ورود Huawei نوید دهنده ظهور رقیبی قدرتمند برای تسلا در سال‌های پیش رو خواهد بود.


  • بیشتر بخوانید:

دیگنیتی نخستین خودروی SUV کوپه عرضه شده داخلی است

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/239765/همکاری-شریک-تجاری-بهمن-sokon-با-huawei-برای-تولید-خودرو-الکتریکی