به گزارش اخباربانک، البته متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران، در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۶۶۸ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۱۳۴٫۵ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۹۹ به ترتیب ۱۱۳٫۳ و ۸۱٫۴ درصد افزایش نشان میدهد.

همچنین در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۶۰٫۳ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۸٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در فروردین ماه سال ۱۳۰۰ نشان دهنده رشد به ترتیب ۳۲٫۳ و ۳۶٫۱ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل می باشد.

«گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

بانک مرکزی: مسکن ارزان شد

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/80080/بانک-مرکزی-مسکن-ارزان