بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، امروز رئیس ملاصدرا به پاستور رفت تا بورس بررسی شود! جالب ترین بخش این جلسه هم اظهارات رئیس پاستور بود؛ بزرگوار فرموده اند “سیاسی کردن بورس و ورود غیر کارشناسی سیاسیون مشکل امروز بازار سرمایه است! حمایت از بازار سرمایه هم سیاست همیشگی دولت است!” فعالان بازار سرمایه هم بعد از شنیدن این اظهارات رنگ به رنگ شدند که نکند این بنده خدا تب دارد؟ با چه رویی از تبعات سیاسی کردن بورس و حمایت همیشگی از بورس حرف میزند وقتی حتی مرغ پخته هم با شنیدن این حرف ها به خنده میفتد! البته جلسه سران مثلث هم که قرار بود به بررسی بورس بپردازد، انگار به تعویق افتاده و بعضی آقایان هم به در و دیوار می زنند که کلا چنین جلسه ای هرگز برگزار نشود. مدیونید اگر فکر کنید ترسیده اند.

 

گمگشته فولادی 

عجیب ترین خبر سال دو صفر اما از جانب فولادی ها بود! ۳ میلیون تن فولاد گم شده! دقت کنید فکر بد به ذهن تان خطور نکند، ندزدیده اند، خودش گم شده! البته کمی بعد از اعلام این خبر انگار گوش گوینده را پیچاندند و تکذیب کردند که مدرکی برای گم شدن ۳ میلیون تن فولاد وجود ندارد و فوقش ۱ میلیون تن گم شده! البته که وقتی این حجم فولاد ناگهان غیب شود، دنبال مدرک برای اثبات گم شده گشتن هم عاقلانه نیست. نگردید که وقتی ۳ میلیون تن فولاد در روز روشن گم شود، حتما چند کاغذ پاره هم گم شده است. البته شاید جنس فولادمان مرغوب نبوده و زیر آفتاب، آب شده!

 

بیمه های پولساز

اگر چه حال خیلی صنایع خوش نیست؛ اما صنعت بیمه گویا خوب سودی دارد. گواه این ادعا هم پاداش ۳ میلیارد تومانی یکی از بیمه ها به اعضای هیات مدیره زیرمجموعه خودش است! فقط هم این نیست، یکی از سردمداران بورس که با این بازار استخوان ترکانده نیز شرکت بیمه راه اندازی کرده و سود را در دل بیمه می جوید…

 

زمینی برای معاملات دوزاری

اعتماد در بازار آنچنان رنگ باخته که در بعضی نمادها معاملات روزانه به ۲۵ هزار تومان رسیده است! جالب اینجاست که سهامداران عمده بعضی نمادها که پارسال در قیمت های خیلی بالاتر هم دل فروش نداشتند، الان هم که قیمت ها سقوط آزاد ۵۰ الی ۸۰ درصدی داشته، همچنان از کنار قیمت سهم با بی تفاوتی می گذرند. اگر موضع این دوستان نسبت به اتفاقات پیرامون سهم و روند قیمتی، خنثی است؛ هیچ اجباری برای ماندن در این بازار وجود ندارد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/239382/جلسه-ای-که-رنگ-از-رخ-آقایان-برد