خواندن ۲دقیقه

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در هفته منتهی به ۲۷ فروردین ماه و در آماری قابل توجه، یک میلیون و ۱۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰۴ هزار میلیارد ریال در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت تا حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۳۶ و ۷ درصدی را تجربه کند.

بر این اساس، در هفته گذشته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی و تالار حراج باز ۶۰۲ هزار و ۱۴۲ تن انواع کالا به ارزش ۵۳ هزار و ۵۷ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین، در این تالار ۲۹۰ هزار و ۷۶۲ تن فولاد، ۲ هزار و ۵۴۰ تن مس، ۸ هزار و ۵۲۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۲۰۰ تن چدن معامله شد.

گفتنی است، ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن نیز در تالار حراج باز بورس کالا دادوستد شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۱۵ هزار و ۳۳۶ تن انواع کالا به ارزش ۵۱ هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۲فروش بیش از ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی و کلوخه در بورس کالا۴ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۱۴۲ هزار و ۹۶۴ تن قیر، ۷۴ هزار و ۵۲۹ تن مواد پلیمری، ۳۸ هزار و ۱۰۵ تن مواد شیمیایی، ۳۳ هزار و ۲۰۰ تن لوب کات، ۲ هزار و ۵۹۲ تن روغن پایه، ۱۵۰ تن آرگون، ۲۵۰ تن عایق رطوبتی و یک هزار و ۱۹۰ تن گوگرد معامله شد.

همچنین، یک هزار و ۳۸ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالا به فروش رسید.


  • بیشتر بخوانید:

فروش بیش از ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی و کلوخه در بورس کالا

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/238902/حجم-معاملات-انواع-کالا-در-بورس-کالا-افزایش-یافت