به گزارش اخباربانک، در حالی بازار سهام روزهای آغازین سال جدید را با عقب نشینی تمام عیار شاخص به نیمه کانال ۱٫۲ میلیون واحدی سپری کرده که کارگزاری آبان درباره وضعیت روزهای قبل و آینده اعلام کرد: بازار همچنان روندی فرسایشی دارد و هفته گذشته نیز معاملات با کاهش حجم و افت نسبی قیمت ها در نمادهای بزرگ و ادامه قفل شدن نقدینگی در نمادهای کوچک تر پیگیری شد.

در بازارهای جهانی، رشد شاخص دلار متوقف شده و البته قیمت ها در بازارهای کالایی نیز روند نوسانی به خود گرفته اند و پس از رالی چند ماهه در حال نوسان محدود هستند. بازار نفت هم نیم نگاهی به روند جدید مذاکرات ایران و طرف های برجامی دارد و نوسانات این بازار نیز محدود شده است.

نوسان بازار ارز نیز محدود بوده و فعالان این بازار نیز به دقت اخبار مذاکرات را دنبال می کنند که به نوعی شرایط سال های قبل در زمان مذاکرات ابتدایی برجام را تداعی می کند. هرچند سطوح قیمت ها با آن سال ها تفاوت زیادی دارد.

در بازار سهام نیز به نظر می رسد،  روند فرسایشی همچنان ادامه داشته باشد و البته پس از اصلاح هفته قبل ، مجددا قیمت ها به محدوده های جذابی رسیده است . هرچند نبود نقدینگی در کنار قفل شدن نقدینگی در گروه های کوچکتر ، اندکی کار را برای پویایی بازار دشوار کرده است. برای گروه های کوچک نیز انتظار می رود در صورت ادامه محدودیت ها ، وضعیت بهبود چندانی تجربه نکند.

به صورت کلی با توجه به محدود شدن نوسان در متغیرها و البته بی انضباطی در بازار بدهی و تبدیل شدن بازار سهام به محلی برای فروش اوراق آن هم  بدون در نظر داشتن وضعیت بازار اصلی، افتی فرسایشی و طاقت فرسا را به دنبال داشته و همین موضوع تا حدودی کار را برای جذب نقدینگی تازه نفس دشوار کرده است.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/79805/پیش-بینی-ادامه-روند-فرسایشی-بازار-بورس-این-هفته