نمادهای پرپر شده، علت مخالفت با حذف دامنه نوسان

به گزارش بورس نیوز، با وجود آنکه حداقل نیمی از نمادهای بورس به خاطر قفل شدن در صف های فروش، مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی هستند؛ اما دوستان در ملاصدرا مرحمت کرده و کلا روی این دستورالعمل چشم شان را بسته اند. اما گاهی هم برخی نمادها بدون دامنه نوسان بازگشایی می شوند و سهامداران بخت برگشته با چنان شوکی مواجه می شوند که… مثلا امروز دو سه نماد بازار چنان ریزشی تجربه کردند که تا رسیدن به مرکز زمین راهی نداشتند! شاید با این شرایط، درک مقاومت متولیان این بازار با حذف دامنه نوسان کار سختی نباشد. امان از روزی که دامنه ای نباشد و کشتی به گل نشسته بورس، ریزش دیگری تجربه کند…

 

رکوردی دیگر در بورس

امروز اما یک رکورد هم ثبت کردیم؛ رکورد کمترین ارزش معاملات! ۱۶۲۲ میلیارد تومان معامله داشتیم که گویا ۲۲۹ میلیارد تومان هم نقدینگی از بازار خارج شده است! یاد ایامی که جریان ورود نقدینگی به سمت بازار سرمایه مثبت بود، بخیر. کاش قدر می دانستیم.

 

بانک ها واکسن وارد می کنند

در بانک ها هم انگار خبرهایی است. بعد از آنکه واکسنی به پرسنل بانک ها اختصاص نیافت؛ ظاهرا بانک ها پیگیر واردات واکسن کرونا برای تزریق به پرسنل شان هستند. حالا باید دید هزینه اش از جیب سهامدار پرداخت خواهد شد یا نه.

 

روزشماری که خواب مانده

مکرر در مورد ساخت واکسن ایرانی کرونا شنیده ایم. اما کلیپی پخش شده که روزشمار ساخت واکسن را نشان می دهد؛ روز اول، صاف کردن زمین محل احداث با بولدوزر. روز آخر یعنی زمان حال هم پیشرفت ۸۰ درصدی یک سوله چند طبقه! نگران نباشید. ما به واردات واکسن نیازی نداریم، چند ماه صبر کنید و دست ها را تند تند بشورید تا به تولید انبوه برسیم!

 

ایثارگران در حسرت گاندویی شدن

اهالی پاستور هم در واپسین روزهای سکونت شان، طنزپردازی می کنند و ادعا دارند “طوری کشور را اداره کردند که همه به شکست فشار حداکثری اعتراف می کنند!” تازه ارزاق عمومی هم کوپنی نشده و فقط بعضی اوقات مردم برای سرگرم شدن، در صف مرغ و تخم مرغ می ایستند! باور کنید یخچال های همه هم تا خرخره پر از مرغ و گوشت است؛ ولی چه کنیم که مادر زادی صف دوست داریم و الکی صف می کشیم! خلاصه که دوستان آرزو دارند روزی این همه از خودگذشتگی و افتخارآفرینی شان، سوژه گاندو ۳ شود! گاندو سازان هم گفته اند ای به روی چشم! گاندوی ۳ را از روی ایثارگری شما و البته با کمی هم چاشنی ایثارگری حقوقی های بورس خواهیم ساخت. منتظر باشید.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/238454/نمادهای-پرپر-شده-علت-مخالفت-با-حذف-دامنه-نوسان