خواندن ۲دقیقه

کارت بانکی +بورس نیوز

به گزارش بورزس نیوز، داود معظمی گودرزی، رییس پلیس فتای پایتخت  با اشاره به پرونده‌ای که مدتی قبل در خصوص اجاره کارت‌های بانکی از سوی پلیس فتا کشف شده بود، اظهار کرد: مدتی قبل ماموران پلیس فتا دو متهم را که اقدام به اجاره کارت‌های بانکی از شهروندان کرده بودند، شناسای و دستگیر کردند که در جریان آن مشخص شد متهمان بیش از ۵۰ کارت بانکی را با دادن وعده‌های دروغینی نظیر درآمد میلیونی و … اجاره کرده و از آن‌ها در راستای مقاصد مجرمانه خود استفاده کرده‌اند.

وی در همین راستا به شهروندان هشدار داد و افزود: ممکن است افراد سودجو در کانال‌ها و گروه‌ها و دیگر بستر‌ها در شبکه‌های اجتماعی با طرح تبلیغات و ادعا‌هایی مانند درآمد میلیونی و … اقدام به ترغیب کاربران برای اجاره دادن کارت‌های بانکی‌شان کنند؛ در حالی که این اقدام جرم بوده و عواقب هر نوع سوءاستفاده از کارت را نیز بر عهده فرد اجاره دهنده می‌گذارد.

رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه از این کارت‌ها در مواردی مانند قمار، کلاهبرداری و … استفاده می‌شود، گفت: تاکید می‌کنم که مسئولیت تمامی تراکنش‌هایی که با استفاده از حساب‌ها و کارت بانکی‌های شهروندان صورت می‌گیرد، ابتدا متوجه صاحب آن خواهد بود. از این رو لازم است که شهروندان به هیچ عنوان کارت و اطلاعات دسترسی به حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و فریب مجرمان سایبری را نخورند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/238064/کارت-بانکی-را-به-دیگران-اجاره-ندهید