به گزارش اخباربانک، بانک مرکزی در سومین روز کاری سال نو قیمت رسمی عرضه هر دلار آمریکا را به ۲۵ هزار و ۲۲۹ تومان افزایش داد که ۵.۲۹ درصد بالاتر از نرخ آغازین معاملات بازار رسمی ارز در روز پنجمین فروردین ماه جاری بود. این نرخ در مقایسه با معاملات روز شنبه نیز ۴۷۶ تومان بالاتر بود.

در همین حال، نرخ فروش دلار در معاملات کم حجم بازار آزاد تهران نیز به ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید که ۴۰۰ تومان بالاتر از نرخ روز شنبه و ۵۰۰ تومان بیش از نرخ گشایش بازار در روز پنجشنبه گذشته بود. بدین ترتیب قیمت آزاد دلار نیز روز یکشنبه به بالاترین حد از ابتدای اسفندماه گذشته تا کنون رسید. 

قیمت فروش هر یورو نیز در مبادلات روز یکشنبه بازار آزاد تهران به بیش از ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان رسید که حدود هزار و ده تومان بالاتر از نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی بود. البته نرخ رسمی و آزاد دلار در جریان معاملات سه روز کاری نخست فروردین به ترتیب هزار تومان و ۶۰۰ تومان رشد کرده که نسبت پایین‌تر آن به دلیل تقویت ۱.۲ درصدی نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل یورو طی یک هفته گذشته بوده است.

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا، رشد قیمت ارز در بازار موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز یکشنبه با صد هزار تومان افزایش نسبت به روز شنبه از مرز ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عبور کند و نرخ معامله هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۴ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۹۷ هزار تومان برسد.

 

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/79676/قیمت-دلار-بازار-اوج-یک-ماه-پیش-بازگشت