خواندن ۲دقیقه

قیمت مرغ+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مجتبی توانگر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت قیمت مرغ، اظهار کرد: مرغ به عنوان یکی از منابع پروتئینی پر تقاضا علیرغم دریافت یارانه در بخش نهاده‌های تولید و با وجود فراوانی کالا، با قیمت‌های غیرواقعی به دست مصرف‌کننده می‌رسد. به گونه‌ای که رییس مجلس شورای اسلامی به کرات از معیوب بودن چرخه تامین و توزیع یاد کرده، اما گوش شنوایی در بخش اجرایی وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در خانه ملت افزود: حسب وظیفه کمیسیونی در نظارت بر نحوه تنظیم بازار با همراهی آقای شاوردیان رئیس کمیته استان تهران فراکسیون اصناف مجلس از ساعت ۲۳ تا حدود ۲بامداد به صورت سرزده از تعدادی از کشتارگاه‌های جنوب تهران بازدید کردیم.

وی با بیان اینکه کشتارگاه در واقع مانند یک گلوگاه بوده که از آنجا می‌توان زنجیره توزیع مرغ را کنترل کرد، ادامه داد: در کشتارگاه‌ها قیمت مرغ کیلویی ۲۰هزار و ۴۰۰ تومان تعیین و برچسب می‌خورد، اما چرا این کالا با قیمت غیرواقعی تا ۴۰ هزارتومان در بازار عرضه می‌شود؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه برای پاسخ به سوال مذکور وارد بقیه زنجیره توزیع مرغ شده و به ملت گزارش خواهیم داد، خاطرنشان کرد: البته به موازات ضمن هماهنگی با آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری حقوق مردم، با برخی مسئولان امر تماس داشته و تصمیماتی اتخاذ شد که به کاهش قیمت مرغ تا واقعی شدن نرخ آن امیدوارم.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: ما از حقوق ملت کوتاه نمی‌آییم بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و نهاد‌های نظارتی باید پای کار بیایند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/237968/به-کاهش-قیمت-مرغ-تا-واقعی-شدن-نرخ-آن-امیدوارم