به گزارش بورس نیوز، مهدی صادقی نیارکی با بیان اینکه شاخص‌های آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی دارد و از ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه رو بوده اند، افزود: سال ۹۹ را با دو تهدید بزرگ شیوع ویروس منحوس‌کرونا و تشدید محدودیت‌های بین المللی آغاز کردیم و با وجود همه چالش‌هایی که برای کشور به همراه داشت با همکاری دلسوزانه مردم و صنعتگران عزیز کشورمان به فرصتی برای جهش بخش صنعتی کشور تبدیل شد.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی با همراهی ملّت و تلاش و تدبیر دولت و در اجرای منویات مقام معظم رهبری توانست گام‌های بزرگی در حوزه خوداتکایی در تولید محصولات مقابله با بیماری کرونا و توسعه صنعتی کشور بردارد.

معاون امور صنایع وزارت صمت ادامه داد:در شرایطی که اغلب کشور‌ها با مشکل کمبود ماسک ومواد ضد عفونی کننده دست به گریبان بودند، جهادگران عرصه صنعت با تلاش‌های شبانه روزی و ظرف مدت زمان کوتاهی توانستند، کشور را در تولید محصولات مقابله با کرونا خوداتکاء کنند.

صادقی نیارکی گفت: سال ۹۹ را در حالی به پایان رساندیم که شاهد افزایش بیش از ۱۳۵ برابری تولید ماسک سه لایه و ۲۱۳ برابری تولید ماسک N ۹۵ در کشور هستیم و دستاورد‌های خوبی در ساخت تجهیزات و ماشین آلات تولید ماسک بدست آوردیم.

وی اضافه کرد: در کنار توانمندسازی صنایع در تولید محصولات مقابله با کرونا شاهد افزایش رغبت سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی کشور بودیم واشتغالزایی در کشور بیش از ۲۲ درصد رشد داشت و بیش از ۶ هزارو ۴۹۱ واحد صنعتی به مرحله بهره برداری رسیدند.

معاون امور صنایع وزارت صمت احیاء واحد‌های راکد را دستاورد دیگری دانست که در سال ۹۹ برای کشور رقم خورد و گفت: بیش از ۱۴۸۷ واحدی تولیدمتوقف به چرخه تولید بازگشتند.

وی تصریح کرد: همچنین شاخص‌های آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی نظیر لوازم خانگی، خودرو، پتروشیمی، لاستیک و.. دارد و از بین ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه رو بوده اند.

معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان، ضمن تبریک و تهنیت سال جدید، مراتب قدردانی خود را از تلاش‌های صادقانه جامعه صنعتی کشور و همکارانش در مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت ابراز داشت و گفت: با این امید که سال پیش‌رو، سالی سرشار از نشاط و موفقیت و به دور از رنج و محنت برای مردمان سرزمینم باشد و شاهد شکوفایی و اعتلای کشور عزیزمان ایران باشیم.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/237761/روند-رو-به-رشد-شاخص‌ها-در-صنایع-راهبردی-در-سال-۹۹